بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مرگ دو کارگر در اثر گودبرداری ناایمن

کد خبر: 20610 Print This Post
۰۱ آذر ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۲
مرگ دو کارگر در اثر گودبرداری ناایمن

اجرای گودبرداری ناایمن و غیر اصولی در ساختمان نیمه ساز موجب ریزش دیواره های ساختمان شد که مرگ دو کارگر را به دنبال داشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در پی تماس ساکنان خیابان فلامک شمالی در شهرک غرب، با سامانه ۱۲۵ و اعلام ریزش ساختمان، گروه نجات ۳ مستقر در ایستگاه ۲۵ بی درنگ ساعت ۱۵:۲۴ دقیقه امروز راهی محل حادثه شد.

مجید شهرمی فرمانده ایستگاه ۲۵ آتش نشانی که در محل حادثه بود، گفت: فرو ریختن دیوارهای سست این ساختمان نیمه کاره و همچنین گودبرداری ناایمن و غیر اصولی باعث مرگ دو کارگری شد که در این محل مشغول به کار بودند.

وی افزود: نجات‌گران بلافاصله عملیات خود را برای نجات این دو کارگر آغاز کردند که با بیرون آوردن آنها از زیر آوار امدادگران اورژانس مرگ آنها را تائید و اعلام کردند.

ریزش دیوار بخشی از ساختمان مجاور قطعه زمین گودبرداری شده عصر دیروز باعث ترس و نگرانی ساکنان ساختمان و همسایگان شد و به دنبال آن از آتش نشانی درخواست کمک کردند.

در پی تماس ساکنان محله خوردین در سعادت آباد با سامانه ۱۲۵ و اعلام ریزش دیوار ساختمان، گروه نجات ۳ آتش نشانی مستقر در ایستگاه ۲۵ بی درنگ ساعت ۱۶:۲۸ دقیقه راهی محل حادثه شد.

محمد رضا تنها رئیس ایستگاه ۲۵ آتش نشانی که در محل حادثه بود، گفت: دیوار این ساختمان به علت گودبرداری ناایمن و غیراصولی و همچنین اجرا نکردن سازه نگهبان فرو ریخته است.

وی افزود: نجات‌گران آتش نشانی بلافاصله در اجرای عملیات ایمن سازی جریان برق و گاز ساختمان را قطع کردند و برای جلوگیری از بروز تلفات و خسارت جانی احتمالی، ساکنان ساختمان را به محل ایمن انتقال دادند.

این فرمانده آتش نشانی با بیان این که در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان آسیب جانی نرسید افزود: نجات‌گران پس از هماهنگی با عوامل شهرداری و ایمن سازی و ارائه تذکرات ایمنی به عملیات خود پایان دادند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها