بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دلایــل کــاهـش عـمـر سـاخـتـمـان‌هـا در کـشـور

کد خبر: 20443 Print This Post
۲۸ آبان ۱۳۹۰ | ۰۹:۵۹
دلایــل کــاهـش عـمـر سـاخـتـمـان‌هـا در کـشـور

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که با توجه به مصالحی که در ساخت و سازها به کار می‌رود، ساختمان‌ها تحت تاثیر بار ثقلی‌شان مشکلی ندارند، تصریح کرد: آن‌چه که باعث کاهش عمر ساختمان‌ها شده ارزش افزوده و قیمت زمین و همچنین فقدان سیاست‌های بازدارنده برای حفظ سرمایه‌های موجود است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر محمود فاطمی عقدا- رییس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن- در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این‌که عمر ساختمان‌ها در کشور ما با سایر کشورها متفاوت است، اظهار کرد: قیمت زمین، ارزش ملک و برنامه‌های توسعه‌ای در برخی مواقع منجر به تخریب ساختمان‌ها و سپس نوسازی می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر این‌که به همین دلیل در کلان‌شهرها طول عمر ساختمان‌ها کم است، افزود: در بسیاری موارد ساختمان‌هایی که برای نوسازی تخریب می‌شود، مقاوم بوده و نیاز به نوسازی ندارند به عبارت دیگر جنبه اقتصادی‌ است که منجر به احداث ساختمان‌های جدید می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی پایین بودن عمر ساختمان‌ها را با کمبود مسکن در کشور مرتبط دانست و اعلام کرد: با این شرایط عمر ساختمان‌ها در کشور تقریبا ۳۰ سال است اما به طور کلی مصالح مورد استفاده در ساخت و سازها مشکلی برای دوام و پایداری ایجاد نمی‌کنند.

وی با اشاره به این‌که به طور معمول متوسط عمر ساختمان‌ها در کشور ما ۶۰ الی ۷۰ سال است، گفت: به استثنای ساختمان‌های واقع شده در بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی، مابقی ساختمان‌ها پایدار و مقاوم هستند.

رییس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با بیان این‌که ممکن است بر اثر سوانح طبیعی مانند زلزله برخی ساختمان‌ها به دلیل نقاط ضعف در اجرا تخریب شوند، خاطرنشان کرد: آنچه که باعث کاهش عمر ساختمان‌ها شده، ارزش افزوده و قیمت زمین و همچنین فقدان سیاست‌های بازدارنده برای حفظ سرمایه‌های موجود است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها