بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

برخورد با زیاده خواهی در ساخت‌وساز

کد خبر: 20207 Print This Post
۲۲ آبان ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۴
برخورد با زیاده خواهی در ساخت‌وساز

http://www.bananews.ir/به گزارش بنانیوز (Bananews.ir) معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به رویکرد شهرداری در برخورد با تخلفات ساختمانی غیرمجاز اظهار کرد: تخلفات ساختمانی پایتخت عمدتا غیرعمدی است که با ازدیاد ساخت‌وساز در سطح شهر اضافه می‌شود، اما رویکرد شهرداری مقابله با هر نوع سوداگری در شهر تهران است؛ به طوری که ۸۳ درصد از آرای کمیسیون ماده صد تخریب بنا است.

هیربد معصومی در گفت‌وگو با سما گفت: درصد زیادی از آرای کمیسیون ماده صد قلع بنا و بازگشت به وضعیت اولیه بوده است که این نشان‌دهنده رویکرد شهرداری در مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح شهر است. او اضافه کرد: معمولا تخلفاتی که صورت می‌گیرد غیرعمدی است و تخلفات عمدتا مربوط به آن است که نوع اجرا و نقشه با هم متفاوت بوده که عمدا صورت نگرفته است. او تاکید کرد: هدف آرای کمیسیون ماده صد درآمدزایی نیست، بلکه بر اساس کمیسیون ماده ۱۰۰ و قوانین مربوطه مشخص شده است که در چه مواقعی ساخت‌وساز تخریب یا مشمول جریمه شود و این نظر سلیقه‌ای شهرداری نیست.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها