بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

محدودیت ساخت‌ فقط در پهنه «گسل اصلی»

کد خبر: 19760 Print This Post
۰۹ آبان ۱۳۹۰ | ۰۸:۰۶
محدودیت ساخت‌ فقط در پهنه «گسل اصلی»

http://www.bananews.ir/سازمان مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر اینکه ضوابط احداث ساختمان در پهنه‌های گسلی در مراحل تصویب توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و کمیسیون عمران شورای‌شهر قرار دارد، اعلام کرد: محدودیت طبقاتی برای ساخت‌وساز فقط برای پهنه گسلی اصلی تعریف شده و در سایر پهنه‌ها (پهنه گسلی متوسط و فرعی)، هیچ‌گونه محدودیت طبقاتی مطرح نشده است، اما تمهیداتی برای این پهنه‌ها مطرح شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از دنیای اقتصاد، محدودیت طبقاتی مطرح شده برای پهنه با جابه‌جایی عمده واقع در پهنه گسل اصلی، ۳ طبقه و برای مابقی پهنه اصلی، ۶ طبقه در نظر گرفته شده است.

در ضوابط تدوین شده با توجه به وجود سه نوع گسل اصلی، متوسط و فرعی، به ترتیب سه پهنه اصلی، متوسط و فرعی تعریف شده است. در پهنه گسلی اصلی گاه یک پهنه جابه‌جایی عمده تعریف شده است که در آن پهنه، جابه‌جایی زمین به صورت عمده و متمرکز مثلا حدود یک تا دو متر به صورت عمود یا افقی قابل انتظار است.سازمان مدیریت بحران شهر تهران تاکید کرده است: آگاهی مردم از وضعیت گسل‌های شهر تهران سبب تشویق مردم و مسوولان به مدیریت و ارتقای کیفیت ساخت‌وساز بهینه خواهد شد و هدف ایجاد نگرانی در اذهان عمومی نیست.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها