بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۵ اسفند، ۱۳۹۶ | Saturday, 24 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

انتقاد رئیس بنیاد مسکن از قانون تقسیمات کشوری

کد خبر: 1956 Print This Post
۰۷ دی ۱۳۸۹ | ۱۰:۵۹
انتقاد رئیس بنیاد مسکن از قانون تقسیمات کشوری

رئیس بنیاد مسکن با انتقاد از قانون تقسیمات کشوری از نوسازی یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد روستایی خبرداد.www.bananews.ir

علیرضا تابش امروز سه شنبه در گردهمایی پژوهشگران برگزیده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: متاسفانه قانون تقسیمات کشوری قانون ناقصی است که اگر روستاها امکانات لازم را به دست آوردند و به توسعه رسیدند تبدیل به شهر شوند در صورتی که باید سکونت گاههای کوچک تعریف مشخصی داسته باشد.

وی با بیان اینکه اگر نیاز به شهر باشد باید شهر جدید بنا شود، تصریح کرد: باید نقش معماری در مسکن روستایی در نظر گرفته شود و روستاها تعریف مشخص داشته باشند.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری مهر ،رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: در بسیاری از موارد حجم کار پژوهشی بنیاد افزایش یافته که نوسازی بافتهای روستایی از بزرگترین پروژه های ملی کشور در حال انجام است.

تابش افزود: تا پایان امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و نوسازی روستایی اعتبار در نظرگرفته شده است و تاکنون یک میلیارد و ۴۰۰ هزار واحد روستایی نوسازی شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در مصالح ساختمانی هم نیاز به پژوهش بیشتری است تا از فناوری های نوین در این بخش استفاده شود.

وی به ایجاد کارخانه های تولید مصالح ساختمانی اشاره کرد و گفت: تا سال آینده کارخانه ملاط خشک سمنان به تولید می رسد همچنین انعقاد قرار داد بتن گازی برای استان کردستان هم در حال انجام است. تابش افزود: باید برای ایجاد باغ شهرها که نیاز به طراحی بزرگی دارد، کارهای مطالعاتی و پژوهشی انجام شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها