بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تازه‌ترین اظهار نظر درباره طرح تفصیلی

کد خبر: 19553 Print This Post
۰۳ آبان ۱۳۹۰ | ۰۸:۱۴
تازه‌ترین اظهار نظر درباره طرح تفصیلی

http://www.bananews.ir/«طرح تفصیلی به دلیل توجه ویژه به نحوه سکونت‌پذیری در پایتخت، وضعیت بازار مسکن را متعادل می‌کند.» معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان این مطلب گفت: در این طرح علاوه بر جمعیت‌پذیری، سکونت پذیری ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری برای تهران به طور جداگانه در نظر گرفته شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این در حالی است که در افق ۱۴۰۵، جمعیت ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر برای تهران پیش‌بینی شده است. هیربد معصومی در گفت‌وگو با سایت اطلاع‌رسانی شهرداری اظهار کرد: با هدف ساماندهی شهر تهران در طرح تفصیلی به دامنه جنوبی شهر تهران توجه ویژه‌ای شده است. او به تفاوت ایجاد شده برای برنامه‌ریزی در تهران با استفاده از طرح تفصیلی نسبت به گذشته اشاره کرد و گفت: تهران دارای ۷۴۰ کیلومتر مربع مساحت است که برابر با چهار کلانشهر است، این در حالی است که در طرح جامع گذشته، طرح تفصیلی منسجم برای محدوده ۵ و ۲۵ ساله تهران تهیه نشده بود و شهرداری طرح‌هایی موردی تهیه می‌کرد به طوری که هم اکنون بسیاری از اراضی شهری در اسناد، هیچ مشخصه فنی ندارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها