بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Saturday, 21 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ارائه لایحه اجباری بیمه منازل مسکونی به مجلس

کد خبر: 19301 Print This Post
۲۸ مهر ۱۳۹۰ | ۰۵:۴۳
ارائه لایحه اجباری بیمه منازل مسکونی به مجلس

http://www.bananews.ir/رئیس کل بیمه مرکزی از ارائه لایحه اجباری شدن بیمه ساختمان و منازل مسکونی توسط دولت به مجلس خبرداد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدمحمد کریمی امروز در چهارمین کنفرانس کسب و کار بیمه گفت: دولت لایحه اجباری شدن بیمه ساختمان و منازل مسکونی را با درخواست بیمه مرکزی تهیه و به مجلس ارائه کرده است.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران با اشاره به اینکه لایحه مذکور در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است، از بررسی آن در صحن علنی مجلس به زودی خبرداد.

وی سهم بیمه های زندگی در سبد شرکتهای بیمه را اندک ارزیابی کرد و با اعلام اینکه این رقم حدود ۶ درصد از بازار بیمه کشور را تشکیل می دهد، اظهارداشت: این در حالی است که بیش از ۸۰ درصد از بازارهای بیمه در کشورهای پیشرفته متعلق به بیمه های زندگی است.

کریمی گفت: یکی از رویکردهای اصلی صنعت بیمه توسعه بیمه های زندگی است و پس از این براساس برنامه توسعه ای که شرکتهای بیمه در زمینه بیمه زندگی ارائه می کنند، به متقاضیان ایجاد شرکت های بیمه مجوز داده خواهد شد.

رئیس شورایعالی صنعت بیمه کشور با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از مشاغل کشور در بخش خانگی و خرد تجمیع شده اند، عنوان کرد: هنوز بخشهایی از اقتصاد و فعالیتها برای پوشش های بیمه ای ناشناخته مانده اند که می تواند به بازار مناسبی برای شرکتهای بیمه تبدیل شوند

وی از آمادگی صنعت بیمه برای توسعه کارآفرینی خبرداد و گفت: با استفاده از ظرفیتها می تواند اشتغال مولد در کشور شکل بگیرد و صنعت بیمه برای پوشش آن اقدام کنند، این در حالی است که صنعت بیمه ۱۰ برابر ظرفیت کنونی برای ایجاد اشتغال می تواند فعال باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها