بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نوسازی بافت فرسوده نقشه راه لازم دارد

کد خبر: 19283 Print This Post
۲۷ مهر ۱۳۹۰ | ۱۰:۰۴
نوسازی بافت فرسوده نقشه راه لازم دارد

http://www.bananews.ir/یک کارشناس شهری گفت: کج‌ کارکردی سازمان نوسازی تنها به این دوره مربوط نمی‌شود؛ بلکه دوره‌های قبل نیز این کج کارکردی در این سازمان مشاهده می‌شد با این تفاوت که در این دوره این سازمان ۴۰۰ میلیارد تومان پول در اختیار داشت که دوره‌های قبلی چنین امکانی را نداشتند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کمال اطهاری کارشناس شهری در حوزه مسکن در خصوص عملکرد سازمان نوسازی طی چند سال اخیر معتقد است: کج کارکردی این بخش منجر به اختلافات داخلی در حوزه شهری شده است و تا زمانی که دولت به عنوان یک شرط لازم برای کمک به این سیستم وارد نشود و نقشه راه این سیستم طراحی نشود همچنان به روند قبلی خود ادامه خواهد داد.

اطهاری در گفت و گو با دنیای اقتصاد عنوان کرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد درآمدهای شهرداری تنها به ۱۰ درصد از پتانسیل شهر وابسته است و بافت‌های فرسوده در روند جاری بازار نوسازی نمی‌شوند پس باید به این نکته رسید که نمی‌توان با اهرمی‌متکی به قواعد بازار احیا و نوسازی را افزایش داد.

او تصریح کرد: برای رسیدن به یک درآمد پایدار باید به توسعه پایدار رسید و برای داشتن توسعه پایدار باید نقشه راه طراحی شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها