بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سکونت ۳۰ درصد جمعیت شهری کشور در بافت‌های فرسوده

کد خبر: 19223 Print This Post
۲۶ مهر ۱۳۹۰ | ۱۱:۵۳
سکونت ۳۰ درصد جمعیت شهری کشور در بافت‌های فرسوده

http://www.bananews.ir/بافت‌های فرسوده۲۰ درصد فضای شهری کشور را تشکیل داده‌اند که ۳۰ درصد جمعیت شهری کشور در این مناطق سکونت دارند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید کیانپور در حاشیه بازدید از بافتهای فرسوده برخی مناطق کرج گفت:امسال در برنامه بهسازی بافت‌های فرسوده ۱۵۰ هزار واحد مسکونی قرار گرفته که نسبت به سال گذشته بیش از دوبرابر افزایش داشته است.

وی ناپایداری، نفوذ ناپذیری، عرض کم معابر، ریزدانگی را از شرایط بافت‌های فرسوده دانست که انجام خدمات شهری را در این مناطق دشوار می سازد.

کیانپور خاطر نشان کرد: در قانون برنامه پنجم توسعه تکالیف سنگینی بر عهده شهرداری ها گذاشته شده است که بر اساس آن هر سال باید ۱۰ درصد بافت‌های فرسوده کشور نوسازی و بهسازی شوند که تحقق این امر مستلزم همکاری دستگاه‌های مربوط با شهرداری ها است.

وی در ادامه افزود: علاوه بر اقدامات دولت در این زمینه باید زمینه همکاری بخش خصوصی و مردم برای رسیدن به این هدف مهیا شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعطای تسهیلات بانکی ارزان را یکی از راه های مشارکت بیشتر مردم در این زمینه اعلام کرد.

کیانپور در ادامه سکونت های غیر رسمی در کشور را ۴۴ هزار هکتار اعلام کرد که در۶۰ شهر کشور پراکنده شده‌اند که همگی بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارند و بافت‌های فرسوده۲۰ درصد فضای شهری کشور را تشکیل داده‌اند که۳۰ درصد جمعیت شهری کشور در این مناطق سکونت دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ساماندهی این سکونتگاه‌ها را یکی از برنامه های اساسی دولت در برنامه پنجم توسعه دانست و گفت : در سال ۸۴ هزار هکتار از بافت های فرسوده کشور بهسازی شد و در پایان برنامه چهارم توسعه این میزان به ۳ هزار و۵۰۰ هکتار رسید و اکنون که تنها هشت ماه از آغاز برنامه پنجم توسعه می گذرد به تنهایی ۹۰۰ هکتار از بافت های فرسوده موجود بهسازی شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها