بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ خرداد، ۱۳۹۷ | Thursday, 24 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۱۶ هزار و ۳۰۰ پروانه ساخت امسال در نوسازی بافت فرسوده صادر شد

کد خبر: 1701 Print This Post
۰۴ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۰۱
۱۶ هزار و ۳۰۰ پروانه ساخت امسال در نوسازی بافت فرسوده صادر شد

معاون شهرسازی شهرداری تهران گفت: امسال ۱۶ هزار و ۳۰۰ پروانه ساخت در نوسازی بافت فرسوده صادر شده است.www.bananews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، هیربد معصومی امروز در حاشیه دومین همایش سالانه نوسازی بافت فرسوده که در برج میلاد برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: در شهر تهران براساس راهبردهای محمد‌باقر قالیباف شهردار تهران در راستای نوسازی بافت فرسوده اقدامات خوبی انجام شده است.

معاون شهرسازی شهرداری تهران ادامه داد: از ابتدای سال جاری بسته حمایتی را به شورا ارسال و بعد از تصویب شورا برای صدور پروانه ریالی عوارض از شهروندان دریافت نمی‌کردیم.

وی اضافه کرد: امسال در بخش صدور پروانه ۱۰۰ درصد رشد داشته‌ایم.

معصومی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه امسال چه تعداد واحد مسکونی آماده بهره‌برداری در بافت‌های فرسوده می‌شود، گفت: تاکنون برای ۱۶ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی پروانه صادر شده است و این ساختمان‌ها ظرف یک و نیم تا ۲ سال اینده آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی به فروش اوراق مشارکت شهرداری تهران در نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: شهرداری تهران هیچ سودی در این زمینه نمی‌برد.

معاون شهرسازی شهرداری تهران در خصوص نوسازی در بافت‌های تاریخی گفت: هماهنگی‌های در این زمینه با سازمان گردشگری و میراث فرهنگی صورت می‌گیرد تا مشکلی ایجاد نشود.

معصومی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه تا پایان سال جاری چه تعداد واحد را به شهروندان تحویل می‌دهید، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم اگر مشکلات اعتباری نداشته باشیم تا پایان سال هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی آماده تحویل باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها