بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

توصیه‌ مدیر شهرداری‌ تهران درباره نمای ساختمان

کد خبر: 15783 Print This Post
۱۸ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۵:۲۰
توصیه‌ مدیر شهرداری‌ تهران درباره نمای ساختمان

www.BanaNews.irمدیر کل معماری و ساختمان شهرداری‌تهران با اشاره به اهمیت نمای ساختمان‌ها در معماری سنتی کشور، اظهار کرد: با وجود اهمیت این موضوع در معماری سنتی گذشته، اما امروزه جنبه سلیقه‌ای بودن مبحث نما و اعمال سلایق فردی در زیبایی‌شناسی طرح‌نما بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و این یکی از دلایلی است که موجب شده تا دستیابی به یک انسجام فنی در طراحی و ضوابط مشترک صورت نگیرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از سایت اطلاع‌رسانی شهرداری، جواد کریمیان اقبال با بیان این مطلب گفت: با وجود آنکه همواره موضوع نمای ساختمان‌ها در تهران مورد بحث بوده است، اما متاسفانه شاهد آن هستیم که نمای ساختمان‌های شهر به عنوان یکی از دغدغه‌ها و اغتشاش بصری عنوان می‌شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مسائل در این زمینه آن است که در طراحی نمای ساختمان به سازه بنا توجه شود و کاربری‌های مجاور نما نیز در نظر گرفته شود.

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران تصریح کرد: یکی از مشکلات در این زمینه آن است که به دلیل مسائل اقتصادی مالک خواهان آن است که حداکثر استفاده از فضای ساختمان شود و به همین دلیل توجه به نما در اولویت قرار نمی‌گیرد و حتی گاهی برای فروش بهتر ساختمان راه‌پله‌ها نیز کوچک‌تر می‌شود که بر نمای ساختمان تاثیرگذار است.

این مقام شهرداری تهران تصریح کرد: نمی‌توان نمای ثابتی برای همه شهر و همه محلات تعریف کرد و این تفاوتی است که گذشته نه چندان دور ما با حال حاضر داشته است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها