بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بحث درباره فروش «تراکم سیار» ادامه دارد

کد خبر: 15608 Print This Post
۱۵ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۵:۱۴
بحث درباره فروش «تراکم سیار» ادامه دارد

www.BanaNews.irاظهارنظرها و موضع‌گیری‌های مسوولان شهری نسبت به آنچه هفته گذشته یک مقام مسوول در سازمان شهرداری‌های وزارت کشور اعلام کرد، ادامه دارد که در آخرین آنها مشخص شده در پایتخت تراکم‌هایی تحت عنوان «سیار» فروخته‌شده که هنوز استفاده نشده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اخیرا معاون اجرایی سازمان شهرداری‌ها از فروش بی‌رویه تراکم‌ ساختمانی در تهران اظهار گلایه کرده بود و گفته بود برخی تهران را برای ۱۵ سال آینده هم فروخته‌اند.

اما این گفته را مسوولان شهرداری‌تهران رد می‌کنند و می‌گویند همه مجوزهای تراکم بر اساس مصوبات شورای‌شهر است و تراکم ‌فروشی در شهرداری معنا ندارد.

این در حالی است که روز گذشته یک عضو شورای‌ شهر تهران در این باره به ‌فارس گفت: نمی‌توانم قاطعانه بگویم این موضوع درست است یا خیر، ولی به طور کلی حساب کردن میزان فروش تراکم و بعد نتیجه گرفتن این نکته که تهران تا ۱۵ سال دیگر فروخته شده مشکل است، ولی در اصل در این زمینه مشکلاتی هم وجود دارد.

محمد‌علی نجفی تصریح کرد: در طول سال‌های گذشته تراکم‌هایی فروخته شده که هنوز استفاده نشده و تحت عنوان تراکم شناور یا سیار در دست عده‌ای از مالکان است و در برخی موارد چندین دست نیز چرخیده است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها