بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت‌ و‌ سازهای غیرقانونی بزرگ‌‌‌‌‌‌ترین مشکل مشهد

کد خبر: 15171 Print This Post
۰۳ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۸:۲۹
ساخت‌ و‌ سازهای غیرقانونی بزرگ‌‌‌‌‌‌ترین مشکل مشهد

شهردار منطقه ۶ مشهد گفت: ساخت‌و‌سازهای غیرقانونی بزرگ‌‌‌‌‌ترین مشکل در عرصه مدیریت شهری مشهد است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد محبی صبح امروز در جلسه کارگروه بررسی جرائم و آسیب‌های اجتماعی در منطقه ۶ در محل سالن جلسات این شهرداری اظهار داشت: در همین راستا باید مشارکت و همدلی مسئولان هر روز بیشتر از دیروز شود.

شهردار منطقه ۶ مشهد افزود: در همین رابطه رسیدگی به جرائم و کاهش آسیب‌های اجتماعی در این منطقه جز با هماهنگی تمام دستگاه‌ها محقق نمی‌شود.

شهردار منطقه ۶ مشهد با اشاره به برگزاری این نشست مهم تصریح کرد: برگزاری چنین جلساتی برای کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی و افزایش رضایت‌مندی مردم بسیار نتیجه بخش است.

وی امنیت و آسایش را حق مسلم مردم و شهروندان دانست و عنوان کرد: در همین راستا باید اقدامات لازم برای تحقق این امر از سوی مسئولان بیش از پیش اجرایی شود.

محبی اطلاع‌رسانی را از جمله مهم‌‌‌‌‌‌ترین اهداف شهرداری منطقه ۶ برای کاهش تخلفات اجتماعی برشمرد و اعلام کرد: همچنین در این راستا باید به دو اصل فرهنگ سازی و برخورد قانونی با متخلفان ساخت و ساز توجهی ویژه داشت.

وی تاکید کرد: با رعایت این را اصول مهم، مسئولان شهری در رابطه با اجرای وظایف پیش‌رو موفق می‌شوند.

شهردار منطقه ۶ مشهد با درخواست از مسئولان قضایی برای برگزاری چنین نشست‌هایی به صورت مستمر و ماهانه، گفت: برگزاری جلسات فوق راهکاری برای حل مشکلات و معضلات سطح شهر به‌ویژه مناطق مختلف آن است.

وی بحث ساخت‌و‌سازهای غیر قانونی را بزرگ‌‌‌‌ترین مشکل در عرصه مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: باید راهکار‌‌‌‌‌‌‌‌های مهمی برای برخورد با این نوع تخلفات ارائه شود.

محبی به احداث خاکریز در اطراف شهرک شهید رجایی با همکاری آستان قدس رضوی اشاره کرد و یادآور شد: این اقدام تا حدودی مانع از تصرفات و ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در سطح منطقه ۶ شهرداری مشهد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

وی تاکید کرد: با این حال این اقدامات با‌‌‌ید هم راستا با فرهنگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی جامع برای شهروندان صورت پذیرد.

شهردار منطقه ۶ مشهد برگزاری دوره‌های آموزش شهروندی را از جمله راهکارهای لازم برای این امر ذکر کرد و افزود‌: در این دوره‌ها مردم مواد ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ۱۰۰ و ۵۵ قانون شهرداری در رابطه با ساخت‌وسازهای غیر مجاز اطلاعاتی به دست می‌آورند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها