بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کسب اطلاع تلفنی از روند پرونده‌های شهرسازی

کد خبر: 1177 Print This Post
۲۷ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۳۶
کسب اطلاع تلفنی از روند پرونده‌های شهرسازی

www.BanaNews.irمدیرکل امور اجرایی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، شهروندان می‌توانند از طریق تماس با تلفن گویای ۸۸۳۰۰۳۰ از روند پرونده و رای خود مطلع شوند و نیازی به حضور در کمیسیون ماده ۱۰۰ نیست.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، رضا نگهبان با بیان این که مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های شهرسازی از عوامل نارضایتی مردم از حوزه بوده است، از کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها به کمتر از یک ماه خبر داد.

مدیرکل امور اجرایی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، شهروندان می‌توانند از طریق تماس با تلفن گویای ۸۸۳۰۰۳۰ از روند پرونده و رای خود مطلع شوند و نیازی به حضور در کمیسیون ماده ۱۰۰ نیست.

وی با بیان این که همه پرونده‌های شهرسازی اسکن شده است، افزود: با سیستمی شدن کار این امکان وجود دارد تا پرونده‌هایی که رای آنها اجرا نشده در سیستم به رنگ قرمز قابل مشاهده و در فایل قرمز منطقه مربوطه موجود باشد.

مدیر کل امور اجرایی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران تصریح کرد: پرونده‌های فیزیکی با این کار حذف شده و پرونده به محض ورود به ماده ۱۰۰، ابتدا اسکن می‌شود که به این ترتیب امکان جابه‌جا شدن کاغذ از هیچ پرونده‌ای ممکن نخواهد بود و همه فرآیندهای صورت گرفته بر روی یک پرونده ثبت وضبط خواهد شد و بدین ترتیب همه اقدامات کاربران بر روی هریک از پرونده‌های آرشیو الکترونیکی قابل مشاهده و رهگیری است.

نگهبان مدت زمان طولانی رسیدگی به پرونده های شهرسازی را از عوامل مهم نارضایتی مردم از این حوزه دانست و گفت: با اقدامات انجام شده هم اکنون زمان رسیدگی به پرونده‌ها به کمتر از یک ماه رسیده و این مدت نیز به دلیل آن است که مالک بتواند به رای صادر شده اعتراض کند و رای زمانی صادر می‌شود که مالک اعتراض خود را اعلام کرده و بررسی شده باشد.

مدیر کل امور اجرایی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ افزود: با این کار زمان رسیدگی به پرونده کوتاه می‌شود و بدون دخالت فیزیکی به صورت سیستمی و هوشمند کار رسیدگی و انجام می‌شود.

وی در ادامه از الزام عکس هوایی ساختمان برای صدور رای ماده ۱۰۰ خبر داد و افزود: از مشکلاتی که پیش از این وجود داشت تاریخ ساخت پروژه بود که مالکان با دلایل مختلف قدمت ساختمان را بسیار بیشتر از آنچه که بود اعلام می‌کردند، اما با اقدامات انجام شده، هم اکنون پیش از این که پرونده به کمیسیون برود عکس هوایی از ساختمان ضمیمه پرونده می‌شود و کمیسیون بدون عکس هوایی، اقدام به صدور رای نخواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها