بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پایان تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای در شهرداری تهران

کد خبر: 1143 Print This Post
۲۷ آذر ۱۳۸۹ | ۰۶:۵۸
پایان تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای در شهرداری تهران

www.BanaNews.irسخنگوی شورا‌ی‌شهر: این طرح امکان اتخاذ سیاست‌های ناصواب برای ساخت‌و‌ساز در تهران را مسدود می‌کند

به گزارش بنانیوز به نقل از دنیای اقتصاد ، طرح تفصیلی شهر تهران هفته آینده برای بررسی به کمیسیون ماده پنج ارائه می‌شود تا به این ترتیب اقدامات اولیه برای اجرای طرح جامع پایتخت که ماه‌ها پیش به تصویب رسید، عملیاتی شود.

طرح تفصیلی شیوه‌نامه اجرای طرح جامع شهر تهران است که به موجب آن، اداره شهر و مجموع مقررات لازم برای آن، در قالب برنامه بلندمدت از قبل نوشته شده و مدیریت شهری بدون اعمال سلیقه موظف به اجرای آن است.

هر چند هفته گذشته برخی رسانه‌ها از تصویب کامل طرح تفصیلی خبر داده بودند اما سه شنبه هفته گذشته تمام وقت جلسه علنی شورای شهر تهران به ادامه بررسی طرح تفصیلی تهران اختصاص یافت که طی آن مجموعه ضوابط و مقررات مربوطه بررسی و پس از برخی اصلاحات به تصویب رسید. البته پیش از این سخنگوی شورای شهر تهران از تصویب نهایی طرح تفصیلی تهران خبر داده بود اما با این حال روز سه‌شنبه بررسی ادامه این طرح در شورای شهر انجام شد.

خسرو دانشجو در این مورد توضیح داد: طرح تفصیلی تهران مراحل اساسی را طی کرده و تنها برخی از موارد کم اهمیت آن باقی مانده است. به گفته وی در این شرایط با اجرای مواد تصویب شده از طرح، تقریبا تمام نیازهای شهر پاسخ داده می‌شود و نیازی به انتظار برای تصویب سایر بخش‌ها نیست.

سخنگوی شورای شهر با تاکید بر اینکه با اجرای طرح تفصیلی تهران امکان کسب درآمدهای بی‌ضابطه و متضاد با منافع شهر و همچنین تصمیم‌گیری‌های ناصواب در مورد بحث‌های مختلف از جمله ساخت و ساز از سوی برخی افراد در شهرداری مسدود می شود، گفت: به همین دلیل شورای شهر اصرار به اجرای طرح در اسرع وقت دارد. بر این اساس مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران نیز در این جلسه به معاون شهرسازی و معماری شهرداری دستور داد تا موادی از طرح تفصیلی که به تصویب رسیده را به کمیسیون ماده پنج ارسال کند تا بررسی این مواد در کمیسیون آغاز شده و سپس سایر مواد و نقشه‌ها به صورت تدریجی برای بررسی ارسال شود. براین اساس مقرر شد تا نقشه‌های پهنه‌های مختلف طرح تفصیلی نیز ابتدا در شورای شهر و سپس در کمیسیون ماده پنج مورد بررسی قرار گیرد. هیربد معصومی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز در این مورد گفت: شهرداری نیز طرح تفصیلی تهران را قابل اجرا می‌داند و پس از تصویب نهایی در کمیسیون ماده ۵ آن را ابلاغ و اجرا می‌کند. وی تاکید کرد: شهرداری بیش از شورای شهر در تلاش برای اجرای طرح تفصیلی است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها