بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تهران دارای بیشترین مدارس فرسوده کشور

کد خبر: 11266 Print This Post
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۴۹
تهران دارای بیشترین مدارس فرسوده کشور

www.BanaNews.irرییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشورگفت: طی دوران بعد از انقلاب، ۹۰ هزار کلاس درس معادل هشت میلیون متر مربع فضای آموزشی توسط خیران و مشارکت‌های مردمی احداث شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی رییسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به بر گزاری سیزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور، گفت: جشنواره سیزدهم که در مراکز استان‌ها و ۴۱۷ شهرستان و منطقه آموزش و پرورش در حال اجراست از ۲۰ اردیبهشت ماه در سراسر کشور آغاز شده و تا دهم خردادماه ادامه داشت.

وی با بیان اینکه این جشنواره‌ها با هدف تکریم و تجلیل از نیکوکاران مدرسه ساز برگزار می‌شود، افزود:اخذ تعهدات جدید برای سال جاری در خصوص احداث فضاهای جدید آموزشی از دیگر اهداف این جشنواره‌هاست تا با حمایت و مساعدت خیرین مدرسه ساز بخشی از مشکلات فضاهای آموزشی کشور حل شود.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: طی دوران پس از انقلاب اسلامی تاکنون ۱۶ هزار فضای آموزشی که معادل ۹۰ هزار کلاس درس با زیربنای هشت میلیون متر مربع فضای آموزشی، به صورت کاملا مردمی و با مشارکت دولت و مردم احداث شده است.

به گفته وی، استان‌های تهران، خوزستان، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین کمک‌های مردمی را در ساخت فضاهای اموزشی جدید دریافت کرده‌اند.

استان و شهر تهران بیشترین مدارس فرسوده در بین شهرهای کشور را به خود اختصاص داده است

رییسی درباره برنامه‌های سازمان نوسازی مدارس برای انجام عملیات تخریب و بازسازی با توجه به فرسوده بودن فضاهای آموزشی استان تهران نیز به ایسنا، گفت: سیاست دولت و روند اعتباراتی که برای تخریب و بازسازی فضاهای آموزشی در نظر گرفته شده، حذف مدارس تخریبی طی سه سال است که در این راستا استان و شهر تهران به دلیل داشتن بیشترین مدارس فرسوده در بین شهرهای کشور، در اولویت این امر قرار دارد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پایان از اختصاص یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار تخریب و بازسازی و مقاوم سازی مدارس برای سال ۹۰ توسط دولت خبر داد و خاطرنشان کرد: از این اعتبار بیشترین مبلغ به استان تهران اختصاص یافته است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها