بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مجریان و ناظران طرح جامع برای اجرای دقیق آن قسم یاد می‌کنند

کد خبر: 11248 Print This Post
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۶
مجریان و ناظران طرح جامع برای اجرای دقیق آن قسم یاد می‌کنند

www.BanaNews.irمشاور عالی طرح جامع شهر تهران، از برگزاری مراسم نمادین “قسم یادکردن دست‌اندرکاران اجرای طرح جامع شهر تهران و شهرداران مناطق” خبر داد و گفت: به این ترتیب دست‌اندرکاران اجرایی این طرح علاوه برتعهد اخلاقی و درونی، نوعی تعهد اجتماعی و همگانی نیز خواهند داشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مسعود شفیق در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اعلام اینکه به زودی کلیه شهرداران مناطق و سایر دست اندرکاران اجرایی و نظارتی به صورت نمادین نسبت به اجرای دقیق و نظارت مستمر بر طرح جامع شهر تهران قسم یاد می‌کنند، اظهار کرد: این مراسم به صورت نمادین همانند قسم یاد کردن برای سایر قوانین برگزار می‌شود تا به این ترتیب دست‌اندرکاران اجرایی این طرح علاوه بر تعهد اخلاقی و درونی نوعی تعهد اجتماعی و همگانی نیز داشته باشند.

وی با بیان این که یکی از نگرانی‌ها در مورد اجرای طرح جامع، سلیقه‌ای عمل کردن شهرداری‌های مناطق در مورد بخش‌های مختلف آن است، اظهار کرد: در صورت اجرای دقیق این طرح بسیاری از رفتارهای سلیقه‌ای در مناطق حذف خواهد شد و برای این مسئله باید اهرم‌های نظارتی قوی‌تر شود.

مشاور عالی طرح جامع شهر تهران با بیان اینکه اجرای طرح جامع باید مشارکت حداکثری مردم را به همراه داشته باشد و به موفقیت‌های مورد نظر برسد، اضافه کرد: دو عامل شفافیت و دسترسی آسان برای مردم می‌تواند در همراهی آنها برای اجرای طرح موثر باشد؛ به همین دلیل موضوع اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در جریان اجرای طرح اهمیت زیادی دارد.

شفیق یادآور شد: در عین حال کمیسیون ماده ۵ و واحدهای نظارتی اداره کل شهرسازی و کمیته برنامه‌ریزی و توسعه استان بر اجرای دقیق طرح جامع نظارت می‌کنند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها