بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مهندس ناظر مقصر اصلی حادثه ریزش ساختمان در بلوار فردوس

کد خبر: 10873 Print This Post
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۱
مهندس ناظر مقصر اصلی حادثه ریزش ساختمان در بلوار فردوس

www.BanaNews.irمدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ در مورد حادثه گودبرداری غیراصولی بلوار فردوس که منجر به مرگ دو کودک و یک سالمند شد، مهندس ناظر را مقصرحادثه دانست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین سلوک با تائید خبر حادثه بلوار فردوس به خبرنگار مهر گفت: اخطارهای لازم در این زمینه داده شده بود اما مهندس ناظر در این زمینه سهل انگاری کرده است.

وی ادامه داد: نظارتها و تذکرات لازم ازسوی شهرداری داده شده بود، اما مهندس ناظر در ارائه گزارشهایش کوتاهی داشته است.

سلوک با بیان اینکه توقف عملیات گود برداری بر اساس اصول خاصی است گفت: به طور معمول عملیات گودبرداری به سرعت انجام می شود و توقف آن در مواقعی خطرناکتر است.

حبیب الله سامانیان، شهردار ناحیه ۴ منطقه ۵ نیزدر این رابطه گفت: شهرداری تعهدهای لازم را همواره اخذ می کند و در این مورد هم علاوه بر تعهدات در تاریخ های ۲۴ و ۲۵ بهمن سال گذشته در مورد ایجاد سازه نگهبان اخطار داده شده بود.

وی افزود: البته مالک سپرهای خاکی در کناره های دیوار و ساختمانهای مجاور ایجاد کرد که من احساس می کنم، این سپر را بدون رعایت نکات ایمنی نازک کرده اند.

سامانیان تصریح کرد: با توجه به اخطارهای داده شده، صد در صد ناظر ساختمان قصور کرده است و شهرداری هم پیگیری قانونی و امور لازم قضایی را انجام خواهد داد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها