بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جلوگیری از گسترش شهر تهران از موضوعات مهم طرح جامع و تفصیلی تهران

کد خبر: 10784 Print This Post
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۱۴
جلوگیری از گسترش شهر تهران از موضوعات مهم طرح جامع و تفصیلی تهران

www.BanaNews.irقائم مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: جلوگیری از گسترش و توسعه شهر تهران از موضوعات مهم در طرح جامع و تفصیلی تهران است و حتی مساحت تهران کمتر از مساحت فعلی نیز دیده شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس نادرکرمی با اشاره به این که در طرح جامع و تفصیلی تهران، تهران بزرگ‌تر از آنچه که هم اکنون هست، نخواهد شد، افزود: در طرح جامع تهران تاکید جدی شده است که از گسترش شهر جلوگیری شود و قرار نیست مساحت تهران از مساحت فعلی بیشتر شود.

کرمی افزود: با این وجود حتی در طرح جامع، تهران کوچکتر از مساحت فعلی است و به همین دلیل موضوع گسترش شهر تهران و جلوگیری از توسعه آن از موضوعاتی است که با جدیت در این طرح دیده شده است.

قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه با بیان این که تعداد طبقات در طرح تفصیلی و در هر پهنه مشخص است، خاطر نشان کرد: یکی دیگر از نکاتی که در طرح تفصیلی برای جلوگیری ازبروز ناهنجاری در گسترش شهر تاکید شده، این است که با توجه به هر پهنه تعداد طبقات نیز مشخص است و مدیریت سلیقه‌ای در آن اعمال نخواهد شد.

به گفته وی بر اساس طرح جدید، دیگر بلند و کوتاه بودن ساختمان‌ها را سلیقه افراد مشخص نمی‌کند و با توجه به پهنه، شکل ساخت و سازها و تعداد طبقات تعیین شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها