بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ اسفند، ۱۳۹۶ | Tuesday, 20 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دانشجو:عملکرد مجموعه شهرداری را به اسم سازمان نوسازی نگذارید

کد خبر: 10603 Print This Post
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۱:۲۲
دانشجو:عملکرد مجموعه شهرداری را به اسم سازمان نوسازی نگذارید

www.BanaNews.irسخنگوی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: آن چه در عملکرد سازمان نوسازی اعلام می‌شود، مربوط به کل واحدهای اجرایی شهرداری است و نباید آن را به حساب عملکرد این سازمان گذاشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)به نقل از ایسنا، خسرو دانشجو امروز در جریان سیصد و هفتاد  و دومین جلسه شورای شهر تهران که با موضوع بررسی طرح «واگذاری وظایف سازمان نوسازی به واحدهای اجرایی و ستادی شهرداری تهران» تشکیل شد، پس از ارائه توضیحات شهردار تهران گفت: از نظر ما ارائه عملکرد یک مجموعه بزرگ به عنوان عملکرد یک سازمان کار درستی نیست و از نظر ما بخش اعظم این آمارها جزو زحمات شهرداری تهران است و جزو وظایف سازمان نوسازی محسوب نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگرچه سازمان نوسازی پولی در اختیار نداشته، اما الاماشاالله مصوبه، امکانات، دسترسی‌ها و اختیارات را داشته است که با همه این‌ها می‌توان کار کرد.

دانشجو اظهار کرد: برخلاف نظر شما، تاکید دارم که مجموعه سازمان نوسازی نه تنها جمع و کوچک نشده، بلکه پهن‌تر و گسترده‌تر شده است و اگر هم در ظاهر مشخص نیست، قطعا پشت پرده این شرایط وجود دارد.

حمزه شکیب ـ رییس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران ـ نیز با اشاره به نگاه اقتصادی شهرداری برای بافت‌های فرسوده، گفت: شما می‌گویید که نگاه اقتصادی وجود ندارد، اما در جریان ساخت و ساز اوراق مشارکت ۸۵۰ واحد مسکونی را در کنار هزار و۵۰۰ واحد تجاری قرار داده‌اید، براساس کدام ضابطه شهرسازی این اجازه به شما داده می‌شود؟

شکیب اضافه کرد: این چارچوب شکل گرفته در قالب سازمان نوسازی، شرکت‌های هلدینگ، ۱۸ شرکت منطقه‌ای و دفاتر تسهیل‌گری هیچکدام بی‌واسطه شکل نگرفته‌اند و هیچ عملکرد مشخص و روشنی ندارند.

رییس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران خطاب به شهردار تهران، گفت: برخلاف نظر شما، فکر می‌کنم اقدام شهرداری در بافت‌های فرسوده اتفاق ناصوابی است و هیچ برگ افتخاری برای شورا ندارد و فقط توهین و نامه‌های گلایه‌آمیز از مردم به ما می‌رسد.

اما محمدعلی نجفی ـ عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ـ بر خلاف اعضای دیگر شورا ضمن اعلام مثبت بودن عملکرد سازمان نوسازی، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود در شهر تهران و روند امکانات در اختیار سازمان نوسازی، عملکرد سازمان نوسازی مثبت بوده است.

وی اضافه کرد: اگر در فضایی که برای انتشار اوراق مشارکت در نظر گرفته شده ۲۵ درصد فضا را مسکونی و ۷۵ درصد را تجاری در نظر گرفته‌اند، حتما این شرایط بر اساس طرح تفصیلی و پهنه‌بندی آن منطقه بوده است و اگر معاون شهرسازی بگوید که این شرایط رعایت نشده، من حرف او را قبول می‌کنم.

نجفی اضافه کرد: در واقع سازمان نوسازی عملکرد خود را ارائه نکرده، بلکه عملکرد اقدامات انجام شده در بافت‌های فرسوده را ارائه کرده است و نباید از انصاف بگذریم و عملکرد این مجموعه را زیر سوال ببریم و بگوییم آن چه ارائه شده، عملکرد سایر بخش‌ها بوده است.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بزرگی کار بافت‌های فرسوده دلیل محکمی بر ادامه فعالیت این سازمان است تا نقش هدایتگری خود را حفظ کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها