بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۲۸ خرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 18 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وضعیت بازار تهران بدتر از ساختمان پلاسکو است

کد خبر: 85982 Print This Post
۱۹ دی ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۰
وضعیت بازار تهران بدتر از ساختمان پلاسکو است

نایب رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس گفت: معابر بازار تهران بسیار کم عرض و باریک بوده در حالی که اجتماع بزرگ انسانی با حجم زیادی از ثروت در آن وجود دارد که در صورت وقوع آتش سوزی یا زلزله بزرگترین فاجعه انسانی رخ خواهد داد.
به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir به نقل از خانه ملت یوناتن بت کلیا با هشدار نسبت به اینکه بازار تهران ایمن نیست، گفت: وضعیت بازار تهران بدتر از ساختمان پلاسکو است و در صورت آتش سوزی شاهد صدمات جانی و مالی زیادی خواهیم بود.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه ساختمان های زیادی در پایتخت شرایطی مانند پلاسکو و بازار دارند، گفت: علاوه بر بازار بافت های فرسوده و ساختمان‌های ناایمن و پرخطر زیادی در پایتخت وجود دارد که نیاز است هر چه سریع تر برای آنها چاره اندیشی شود.

وی با بیان اینکه نوسازی بافت های فرسوده و ایمن سازی ساختمان های ناایمن مانند بازار تهران باید اولویت شورای شهر و شهرداری تهران باشد، ادامه داد: باید به فوریت در این زمینه اقدامات موثری انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم هر چه سریع تر انتقال بازار تهران به خارج از شهر یا فضایی دیگر، تصریح کرد: با توجه به ناایمن بودن بازار باید هر چه سریع تر جا به جایی آن مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بازار تهران به عنوان مرکز تجاری کشور را پوشش می دهد، گفت: معابر این بازار بسیار کم عرض و باریک بوده در حالی که اجتماع بزرگ انسانی با حجم زیادی از ثروت در آن وجود دارد که با وقوع زلزله یا آتش سوزی بزرگترین فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بهتر است در زیر بازار تونل هایی ایجاد شود که بتوان در زمان بحران از آن استفاده کرد.

نایب رییس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت، وزارت راه و شهرسازی، نیرو و تمامی دستگاه ها باید همکاری لازم را برای ایمن سازی یا جابجایی بازار تهران داشته باشند تا امنیت جانی و اقتصادی مردم حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها