بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مونوریل زیباترین پروژه ریلی در کشور می‌شود

کد خبر: 9105 Print This Post
۲۵ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۱
مونوریل زیباترین پروژه ریلی در کشور می‌شود

: مونوریل قم با وی‍ژگی‌هایی که دارد به زیباترین پروژه ریلی در کشور و منطقه تبدیل خواهد شد.www.bananews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محسن عابدینی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با بیان اینکه مونوریل قم هدیه دولت به استان قم بوده است، اظهار داشت: مونوریل قم در حال حاضر پیشرفت بسیار خوبی داشته است و یکی از زیباترین پروژه‌های ریلی در کشور و منطقه خواهد بود.

وی ادامه داد: مونوریل در قم با پیشرفت بسیار خوبی همراه بوده است و تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در بهترین و مناسب‌ترین مسیری که در قم برای این پروژه وجود داشت، در حال اجرا است.

شهردار قم با بیان اینکه برای پروژه مونوریل قم یک مطالعه کامل و جامع صورت گرفته است، تصریح کرد: روند رو به رشد این پروژه گواه این مسئله است که مسئولان استان و شهر قم موافق اجرای این پروژه در قم هستند.

وی با بیان اینکه با تلاش نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و عنایت رئیس جمهور و رهبر معظم انقلاب در سال ۸۹ دو خط ریلی به قم اختصاص یافته است، یادآور شد: انجام این پروژه‌ها در کاهش حجم ترافیکی استان قم نقش بسیار تاثیرگذاری ایفا خواهد کرد.

عابدینی‌پور با بیان اینکه در ارتباط با مونوریل قم ما پیشنهاد داشتیم تا خدشه‌ای به منظر حرم کریمه اهل‌بیت وارد نشود، اظهار داشت: با مصوبه‌ای که در این زمینه صورت گرفت، مقرر شد تا مونوریل در مقابل حرم مطهر حضرت معصومه(س) از سطح زیر عبور کند.

وی اضافه کرد: کل طول مونوریل قم ۲۷ کیلومتر است که قطعه نخست آن به طول ۶٫۲ کیلومتر در حال اجرا است که با سرعت خوبی نیز مواجه است و امیدواریم مونوریل قم در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

شهردار قم با بیان اینکه در سال ۸۹ مبلغ ۱۰۹ میلیارد تومان برای پروژه‌های قطار شهری و مونوریل قم مصوب شد که البته این مبلغ به ۷۹ میلیارد تومان کاهش یافته که تا کنون ۵۰ میلیارد آن تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه دهه آینده، دهه شکوفایی قم است، بیان داشت: امیدواریم که با عنایت دولت و تلاش نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برای پروژه قطار شهری و مونوریل قم در سال جاری اختصاص یابد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها