بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Monday, 21 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایستگاه مترو چهارراه ولی‌عصر به طور رسمی افتتاح شد

کد خبر: 887 Print This Post
۲۱ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۰۳
ایستگاه مترو چهارراه ولی‌عصر به طور رسمی افتتاح شد

در طراحی کیوسک ورودی ایستگاه، هماهنگی با شاخص‌های معماری «تالار تئاتر شهر تهران» در نظر گرفته شده است.www.bananews.ir

پیش از ظهر دیروز ایستگاه مترو چهارراه ولی‌عصر،ایستگاه نبرد از خط ۴ متروی تهران و ساخمان پلیس متروی صادقیه به طور رسمی، افتتاح شد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا ، در این مراسم ارشادمنش،معاون عمرانی وزارت کشور،شهردار تهران، ابتکار رئیس کمیته محیط زیست، بیادی نائب رئیس شورای شهر،رویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت حضور داشتند.

ایستگاه تقاطعی ولیعصر (عج) با حدود بیست هزار متر مربع، دارای ۲ طبقه سکو برای خط ۳ و خط ۴، سالن تهیه بلیت و هواسازی است.

این ایستگاه تقاطعی در عمق حدود ۳۰ متری سطح زمین قرار دارد و به روش کاملا زیرزمینی ساخته شده و مرکز شهر از جمله تئاتر شهر را به شبکه متروی تهران و خطوط ۳ و ۴ متروی تهران را به یکدیگر متصل می‌کند.

از ویژگی آن، اجرای این ایستگاه به صورت کاملاً زیرزمینی فقط از یک نقطه ورود در کنار پارک دانشجو و تئاتر شهر بوده که انجام این امر به حداقل رسیدن زمین‌های مورد نیاز برای احداث ایستگاه را میسر ساخته است.

همچنین در طراحی کیوسک ورودی ایستگاه، هماهنگی با شاخص‌های معماری «تالار تئاتر شهر تهران» در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، بهر‌ه‌برداری از ایستگاه متروی نبرد نیز آغاز شد؛ ایستگاه نبرد با زیربنای حدود ده هزار متر مربع، عمق تقریبی ۱۶ متر، دارای سکویی بطول ۱۶۰ متر و عرض ۱۴ متر، ۴طبقه (سکو، سالن تهیه بلیت، هواسازی و اماکن تجاری) است.

ایستگاه نبرد به روش مجتمع ایستگاهی طراحی گردیده، بدین ترتیب که بخش سکو به روش ترانشه بسته (زیرزمینی)‌ و سالن تهیه بلیت در مجاورت آن با روش ترانشه باز احداث شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها