بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال اعتبارات دولتی به بخش حمل و نقل شهرداری تهران

کد خبر: 604 Print This Post
۱۶ آذر ۱۳۸۹ | ۰۸:۳۷
پرداخت ۱۹۰۰ میلیارد ریال اعتبارات دولتی به بخش حمل و نقل شهرداری تهران

www.bananews.irاز ۱۶۷۸ میلیارد ریالی که دولت طی سال جاری تاکنون به متروی تهران پرداخت کرده۹۲۰ میلیارد ریال آن برای خرید و ساخت واگن های موردنیاز و ۷۵۸ میلیارد ریال برای توسعه خطوط مترو اختصاص پیدا کرده است.

سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور اعلام کرد:از ابتدای سال ۱۳۸۹ تا کنون۱۹۰۰ میلیارد ریال اعتبارات دولتی برای کمک به توسعه حمل و نقل عمومی تهران شامل کمک به توسعه و تکمیل متروی تهران،یارانه بلیت اتوبوس و مترو و تعمیر قطعات اتوبوسهای متوقفی به شهرداری تهران پرداخت شده است.

به گزارش بنا نیوز به نقل از خبرگزاری ایلنا، از این مبلغ از ابتدای امسال تا کنون ۱۶۷۸ میلیارد ریال از سوی دولت به منظورکمک به متروی تهران پرداخت شده است.

از ۱۶۷۸ میلیارد ریالی که دولت طی سال جاری تاکنون به متروی تهران پرداخت کرده۹۲۰ میلیارد ریال آن برای خرید و ساخت واگن های موردنیاز و ۷۵۸ میلیارد ریال برای توسعه خطوط مترو اختصاص یافته است.

همچنین مبلغ ۲۲۲ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات سوخت و گمرکی بابت یارانه بلیت مترو و اتوبوس،راه اندازی اتوبوس های متوقفی(تعمیر قطعات اتوبوسها)توسط سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به شهرداری تهران پرداخت شده است.

در سال جاری نیز تجهیزات مورد نیاز جهت ساخت و راه اندازی ۸ رام قطار شهری ویژه خطوط مختلف متروی تهران(مشتمل بر ۵۶ واگن) وارد کشور شده که در حال آماده سازی برای وردد به خطوط مترو می باشد.

همچنین مقرر شد تعداد ۴ رام قطار دو طبقه جدید نیز برای استفاده در خط تهران-کرج از سوی دولت به متروی تهران تحویل گردد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها