بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ترفند جدید خودروسازان برای کاهش هزینه‌ها

کد خبر: 44484 Print This Post
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ | ۰۹:۵۴
ترفند جدید خودروسازان برای کاهش هزینه‌ها

http://www.bananews.ir/این روزها خودروسازان ترفندهای مختلفی را به کار می‌گیرند تا هزینه‌های تولید را کاهش دهند، ترفندهایی که معمولا به زیان مشتری‌ها تمام می‌شود. گویا به تازگی خودروهای صفر با باک‌هایی که تقریبا خالی از بنزین هستند تحویل مشتری‌ها داده می‌شوند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این را گروهی از مشتریان یکی از دو خودروساز بزرگ کشور که به تازگی با این پدیده مواجه شده‌اند به دفتر روزنامه دنیای اقتصاد اطلاع داده‌اند.
اما اگر به چند سال قبل باز گردیم متوجه می‌شویم که پیش از این باک‌های بنزین خودروها لبالب از بنزین بوده تا آنجا که برخی کارشناسان به دلیل خطر اشتعال‌زا بودن باک‌های پر از بنزین، به خودروسازان هشدار داده بودند. بعد از این ماجرا بود که حجم بنزین خودروهای صفر کمی کاهش یافت و این کاهش به تدریج به نصف رسید. اما بعد از آغاز سهمیه‌بندی بنزین خودروسازها یک کارت سوخت موقت ۱۰۰ لیتری را به همراه خودروی صفر تحویل مشتری می‌دادند که آن نیز به مرور به خاطره‌ها پیوست. و حالا به دوره‌ای رسیده‌ایم که به نظر می‌رسد خودروسازان با قطره‌چکان به باک خودروهای صفر بنزین می‌ریزند، یعنی دقیقا به میزانی که خودرو بتواند از کارخانه تا محل نمایندگی را طی کند و بعد از آن هیچ. حال در کنار ده‌ها مساله دیگر که این روزها مشتریان خودرو با آن درگیر هستند از قیمت گرفته تا کیفیت خودرو، بنزین اولیه خودرو هم تبدیل به یک نگرانی جدید شده است.
هیچ بعید نیست که تا مدتی دیگر از مشتریان خودروهای صفر خواسته شود تا برای تحویل خودروی صفر خود یک چهارلیتری بنزین به همراه داشته باشند تا در مسیر دچار مشکل نشوند! اما تمام این واقعیت‌ها در حالی است که مدیر فروش و بازاریابی بزرگ‌ترین خودروساز کشور که مشتریانش از این کمبود گلایه داشتند از چنین اتفاقی ابراز بی‌اطلاعی می‌کند و حتی عقیده دارد که هیچ تغییری در حجم بنزین خودروهای صفر ایجاد نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها