بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۲ فروردین، ۱۳۹۷ | Thursday, 22 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آغاز عملیات عمرانی متروی پردیس به تهران از ماه آینده

کد خبر: 42791 Print This Post
۲۴ فروردین ۱۳۹۲ | ۰۸:۲۰
آغاز عملیات عمرانی متروی پردیس به تهران از ماه آینده

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شهر جدید پردیس گفت: در حال امضای تفاهم‌نامه با یکی از بانک‌های کشور برای تأمین مالی و تهاتر از طریق واگذاری زمین به پیمانکار متروی پردیس به تهران هستیم و چنانچه این تفاهم‌نامه نهایی شود، عملیات اجرایی متروی پردیس به تهران از ماه آینده آغاز می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هدایت در گفت‌وگوی زنده رادیویی، گفت: یکی از اولویت‌های امسال شهر جدید پردیس، عملیاتی کردن متروی این شهر است و در حال رایزنی با یکی از بانک‌ها برای انتقال تفاهم‌نامه جهت تأمین مالی اجرای مترو هستیم.

وی افزود: در صورتی که این تفاهم‌نامه نهایی شود، شهر جدید پردیس زمین‌هایی را در این شهر در اختیار پیمانکار مترو قرار خواهد داد تا بتوانیم عملیات عمرانی مترو را آغاز کنیم.

مدیرعامل شهر جدید پردیس درباره اخذ عوارض در اتوبان تهران – پردیس نیزگفت: حدود دو سال است که افزایش قیمت در عوارض این اتوبان را نداشتیم و در آخرین پیشنهادی که وزارت راه و شهرسازی عنوان کردند، مبلغ ۲۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

هدایت افزود: با مساعدت استاندار تهران این رقم به ۱۸۰۰ تومان کاهش یافته و در حال حاضر ساکنان شهر پردیس که دارای کارت آزاد راه هستند، مبلغ ۸۰۰ تومان و سایرین نیز ۱۸۰۰ تومان را برای عبور از این بزرگراه پرداخت می‌کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه هزینه‌های زیادی برای احداث این اتوبان صورت گرفته است و نگهداری آن هزینه‌های زیادی را به بخش خصوصی وارد می‌کند، لذا باید اخذ عوارض به گونه‌ای باشد که بخش خصوصی نیز ازعهده تأمین نگهداری این اتوبان برآید.

به گزارش ایسنا، دراین گفت‌وگوی زنده رادیویی مرتضی تمدن استاندارتهران نیز حضور داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها