بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دستور احمدی‌نژاد برای مترو تهران

کد خبر: 41896 Print This Post
۱۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۰۹
دستور احمدی‌نژاد برای مترو تهران

http://www.bananews.irرییس‌جمهور صبح پنج‌شنبه از یک پروژه شهری در تهران که مسوولیت اجرای آن با دولت است، اما بخشی از آن برای شهرداری نیز قابلیت استفاده دارد، بازدید کرد و به صورت غیرمستقیم دستور ایجاد یک خط جدید مترو در دو منطقه جنوبی تهران را صادر کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پروژه‌ای که رییس‌جمهور از آن بازدید کرد، عبارت است از: زیرزمینی کردن خط راه‌آهن تهران-تبریز در مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران که وزارت راه‌وشهرسازی آن را اجرا می‌کند.
محمود احمدی‌نژاد در بازدید از تونلی که برای انتقال این خط‌ راه‌آهن به زیر‌زمین احداث شده، خطاب به وزیر راه‌وشهرسازی گفت: یک خط این تونل برای تردد قطار تهران‌-تبریز کفایت می‌کند و لازم است سریع‌تر با شرکت مترو نیز هماهنگ کنید تا برای استفاده از خط دوم این تونل جهت ایجاد خطوط مترو در منطقه اقدام کنند، تا تحولی برای ارتقای شرایط زندگی در این منطقه به وجود بیاید. احمدی‌نژاد پیش‌تر طرح انتقال مدیریت مترو تهران از زیرمجموعه شهرداری به زیرمجموعه دولت را پیشنهاد کرده بود، اما این طرح چه در دولت و چه در شهرداری مورد پیگیری واقع نشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها