بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 25 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ورود نخستین سری اتوبوس‌های هیبریدی سه کابین به پایتخت تا پایان سال

کد خبر: 41761 Print This Post
۱۵ اسفند ۱۳۹۱ | ۰۸:۴۴
ورود نخستین سری اتوبوس‌های هیبریدی سه کابین به پایتخت تا پایان سال

http://www.bananews.irمعاون ترافیک شهردار تهران از ورود نخستین سری اتوبوس‌های هیبریدی و سه کابین تا پایان سال به ناوگان اتوبوسرانی پایتخت خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدجعفر تشکری هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه در ابتدای سال جاری قول ورود اتوبوس‌های سه کابین را به شهروندان تهرانی دادیم گفت: با توجه به اینکه در سال حمایت از تولید ملی، قصد داشتیم این اتوبوس‌ها بومی‌سازی شوند، خط تولید آنها با تمهیدات اندیشیده شده در کشور راه اندازی شد.

وی افزود: سری اول این اتوبوس‌ها به صورت CKD وارد ایران شده و در کارخانه تولید کننده در حال تکمیل مراحل ساخت است که امیدواریم در روزهای پایانی سال جاری و یا نهایتا اوایل روزهای سال ۹۲ وارد چرخه حمل و نقلی شود.

معاون ترافیک شهردار تهران با اشاره به اینکه سری اول این اتوبوس‌ها راست در هستند، گفت: بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم نخستین سری اتوبوس‌های سه کابین در خطوط دو یا هفت سامانه اتوبوس‌های تندرو بکارگیری شود.

وی با اشاره به اینکه این اتوبوس‌ها هیبریدی بوده و از آلایندگی بسیار پایینی برخوردارند به ایسنا گفت: برای نخستین بار با ورود این اتوبوس‌ها به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور، اتوبوس‌های هیبریدی که دارای شاخص‌های زیست محیطی بالا و صرفه جویی قابل توجه انرژی بوده و یکی از مدرنترین اتوبوس‌های جهان به حساب می‌آیند وارد پایتخت خواهد شد.

معاون ترافیک شهردار تهران اظهار امیدواری کرد که در سال آینده تولید اتوبوس‌های هیبریدی و سه کابین در کشور با سرعت بیشتری انجام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها