بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نقاشی‌های سه‌بعدی بر آسفالت‌های پایتخت نقش می‌بندد

کد خبر: 41341 Print This Post
۰۸ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۱:۴۰
نقاشی‌های سه‌بعدی بر آسفالت‌های پایتخت نقش می‌بندد

http://www.bananews.irمدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران از اجرای ۴۰ نقاشی جدید در طرح استقبال از بهار و اجرای نقاشی‌های سه بعدی بر زمین شهر تهران در تابستان سال آینده خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید جواد شوشتری، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد نقاشی‌های دیواری پایتخت و قول‌های این سازمان برای تغییر در این نمادهای هنری شهری برای عید نوروز توضیح داد: نقاشی‌های دیواری شهر تهران تنها به خاطر نوروز و عید عوض نخواهند شد.

وی افزود: ما یک آسیب‌شناسی جدی و کارشناسانه درباره نقاشی‌های دیواری شهر تهران انجام داده‌ایم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم ۲۵۰ نقاشی که از قدیم بر روی دیوارهای شهر بوده‌اند باید ترمیم، تعوض و یا کلا پاک شوند.

این مدیر فرهنگی از اجرای ۴۰ طرح جدید بر روی دیوارهای تهران خبر داد و بیان کرد: در حال کار بر روی ۴۰ نقاشی جدید در تهران هستیم که این ۴۰ اثر جدید همگی در مناطق جنوبی شهر تهران و تحت لوای طرح استقبال از بهار خواهد بود.

شوشتری در مورد موضوعاتی که در این ۴۰ اثر جدید گنجانده خواهد شد، توضیح داد: اینها یادمان‌های شهدا، منظره و حتی تصاویر انتزاعی خواهد بود که با توجه به متراژ و چگونگی دیوارهای شهر در مناطق جنوبی پایتخت کشیده خواهد شد.

وی همچنین از استفاده از متریال‌های جدید در این آثار اشاره کرد و گفت: بنا داریم از مواد ماندگار و نیمه‌ماندگار استفاده کنیم که مردم بتوانند زمان بیشتری با این آثار ارتباط برقرار و از آنها استفاده کنند.

مدیر سازمان زیباسازی شهر تهران در مورد نقاشی‌های سه بعدی نیز گفت: اتفاقا برای عید در نظر داریم که در پارک‌های تهران از استیکرهای نقاشی سه بعدی استفاده کنیم ولی این فصل برای کشیدن نقاشی روی زمین مناسب نیست.

شوشتری در پایان قول داد که در تابستان و در مناطقی از تهران و بر روی زمین تعدادی نقاشی سه بعدی نقش خواهد بست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها