بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سیستم مکان‌یاب خودکار وسایل نقلیه در کشور ساخته شد

کد خبر: 40650 Print This Post
۲۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۰:۳۷
سیستم مکان‌یاب خودکار وسایل نقلیه در کشور ساخته شد

www.BanaNews.irفناوران شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت سیستم مرکز کنترل AVL (پویه‌نما) شدند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر محمود شیخ زین الدین، رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اعلام این خبر گفت: سیستم مکان‌یاب خودکار وسایل نقلیه یا AVL، سیستمی است که با استفاده از دستگاه GPS، قادر است در هر لحظه مختصات جغرافیایی خودروی مورد نظر را به همراه تاریخ و زمان قرارگیری در آن موقعیت به دست آورد.
وی افزود: با در دست داشتن این اطلاعات در مورد موقعیت متحرک در هر زمان و با ارسال این اطلاعات به مرکز از طریق یک بستر مخابراتی مناسب مانند GSM یا رادیو، می توان خودرو را در تمام مدت ردیابی و مسیر حرکت آن را از ابتدا تا انتهای مسیر روی نقشه جغرافیایی مشاهده کرد.
رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه ردیابی خودرو به کمک GPS و امکان تعریف پروفایل خودرو و راننده از مهمترین توانایی‌های نرم‌افزاری این سیستم است، ادامه داد: امکان تعریف مناطق جغرافیایی مشخص برای تردد، تنظیم برنامه زمان بندی برای خودرو، راننده و منطقه، امکان تنظیم کردن دستگاه از راه دور، امکان ارسال پیام کوتاه به راننده و نمایش موقعیت خودروها بر روی نقشه بر اساس آخرین اطلاعات ارسال شده از دیگر توانایی‌های این سیستم است.
وی اضافه کرد: این سیستم همچنین قابلیت ثبت تخلفات خودرو از جمله خارج شدن از محدوده مکانی و زمانی و سرعت غیر مجاز را دارد.
شیخ زین الدین در خصوص توانایی‌های سخت افزاری این سیستم گفت: امکان نصب حسگرهای حرارتی، فشار و … در صورت نیاز، قابلیت ذخیره سازی پنج میلیون رکورد در حافظه داخلی با دوره زمانی قابل تنظیم، دارا بودن بالاترین استاندارد اروپایی، قابلیت کار با باتری داخلی به مدت چهار ساعت و ولتاژ ۹ تا ۲۴ ولت از جمله این توانمندی ها است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها