بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۱ فروردین، ۱۳۹۷ | Wednesday, 21 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهره‌برداری از ۱۰ کیلومتر خط ۶ متروی تهران در سال آینده/ عبور مترو از برج میلاد

کد خبر: 40410 Print This Post
۲۴ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۱۹
بهره‌برداری از ۱۰ کیلومتر خط ۶ متروی تهران در سال آینده/ عبور مترو از برج میلاد

http://www.bananews.irمدیرعامل شرکت متروی تهران اعلام کرد: در صورت تامین اعتبار، ۱۰ کیلومتر از خط ۶ مترو در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هابیل درویش در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اعلام اینکه هم‌اکنون ۱۵۰ کیلومتر خط مترو در دست ساخت است، اظهار کرد: از این میزان ۱۰۰ کیلومتر در داخل شهر تهران و در قالب خطوط ۳، ۶ و ۷ در دست ساخت است.
وی با بیان اینکه خط ۶ مترو از دولت‌آباد واقع در جنوب‌شرقی تهران تا منطقه کن در شمال‌غربی پایتخت کشیده شده است، اظهار کرد: تاکنون حدود شش کیلومتر از تونل این خط ساخته شده است.
بهره‌برداری از ۱۰ کیلومتر خط ۶ در سال ۹۲ در صورت تامین اعتبار
۱۱کیلومتر از خط ۷ هم در دست ساخت است
درویش خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبار، سال آینده ۱۰ کیلومتر از خط ۶ با ۱۰ ایستگاه به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی همچنین، به فعال بودن کارگاه‌های خط ۷ مترو اشاره کرد و با بیان اینکه ۱۱ کیلومتر از این خط با ۱۱ ایستگاه در دست ساخت است، افزود: در این خط با فعالیت دو دستگاه حفار اتوماتیک (TBM)، بخش قابل توجهی از حفاری به اتمام رسیده و TBM از بوستان گفت‌وگو عبور کرده و به سمت میدان صنعت در حرکت است.
مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به اینکه خط ۷ در مسیر خود از برج میلاد هم عبور می‌کند، تاکید کرد: در سال آینده، ۱۱ کیلومتر از این خط به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به خط ۳ به عنوان بلندترین خط متروی تهران به طول ۳۵ کیلومتر، اظهار کرد: این خط از پایانه آزادگان در ابتدای جاده ساوه آغاز می‌شود و پس از عبور از ایستگاه‌های نعمت‌آباد، قلعه مرغی، جوادیه، راه‌آهن، مولوی، امیراکرم، میدان ولیعصر، مصلی، بزرگراه صیاد شیرازی، در نهایت به میدان قائم واقع در شمال‌شرقی تهران می‌رسد.
وی ادامه داد: علاوه بر هفت کیلومتر از این خط که به بهره‌برداری رسیده است، ۱۲ کیلومتر دیگر از بخش جنوبی این خط در دست ساخت است و اردیبهشت ۹۲ بهره‌برداری می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها