بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۳ اسفند، ۱۳۹۶ | Thursday, 22 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

TBM خط ۳ مترو تهران با موفقیت از زیر خط ۲ عبور کرد

کد خبر: 39832 Print This Post
۱۴ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۸:۴۱
TBM خط ۳ مترو تهران با موفقیت از زیر خط ۲ عبور کرد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه با بیان این که برای نخستین بار در کشور دستگاه حفار اتوماتیک (TBM) از زیر یک خط در حال بهره‌برداری با موفقیت عبور کرد گفت: با همت و تلاش متخصصان داخلی و بدون دخالت کارشناسان خارجی دستگاه TBM خط ۳ مترو تهران بدون بروز هیچ مشکل و حادثه ای از زیر خط ۲ مترو عبور کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هابیل درویش با بیان این مطلب اظهار کرد: از روز پنج شنبه عملیات حفر تونل و عبور خط ۳ از زیر خط ۲ مترو تهران آغاز شد و طی ۴۸ ساعت کار و تلاش شبانه روزی، خوشبختانه حدود ساعت ۳ صبح امروز دستگاه حفار اتوماتیک با موفقیت و به طور کامل از زیر خط ۲ عبور کرد.

درویش با بیان اینکه در حین اجرای این مهم ، خدمات رسانی در خط ۲ مترو تهران متوقف نشد گفت: برای انجام این کار، بسیاری معتقد بودند که باید از تجربه کارشناسان خارجی بهره مند شویم و یا خدمات رسانی در خط ۲ را متوقف کنیم اما کارشناسان و متخصصان داخلی به خوبی توانستند با بررسی ها، پیش‌بینی‌های لازم و کار کارشناسی این کار بسیار فنی و سخت را به خوبی محقق کنند.

وی ادامه داد: چون تاکنون تجربه چنین کاری را در کشور نداشتیم، تمام تمهیدات لازم برای اجرای این مهم پیش بینی شده بود و در راستای افزایش ضریب ایمنی هماهنگی های لازم با شرکت آب، برق، گاز، ستاد بحران و گروه های امدادی و شهرداری منطقه صورت گرفته بود.

مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: صنعت مترو امروز در کشور بومی شده و تنها چیزی که برای توسعه سریع شبکه خطوط مترو در تهران و سایر شهرهای کشور نیاز داریم تامین اعتبارات لازم است که امیدواریم دست به دست هم داده شود تا بتوانیم با توسعه خطوط مترو معضل ترافیک، آلودگی هوا و آلودگی صوتی را برای همیشه در کشور از بین ببریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها