بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۶ خرداد، ۱۳۹۷ | Sunday, 27 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دو خط جدید اتوبوسهای تندرو در جنوب و شمال تهران راه اندازی می شود

کد خبر: 39719 Print This Post
۱۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۹:۵۹
دو خط جدید اتوبوسهای تندرو در جنوب و شمال تهران راه اندازی می شود

http://www.bananews.ir/معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: بزودی دو خط جدید اتوبوسهای تندرو در جنوب و شمال تهران، یکی حد فاصل پایانه جنوب تا میدان آقا نور و دیگری در امتداد بزرگراه طبقاتی صدر، افتتاح شده و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جعفر تشکری هاشمی افزود: به رغم نوسانات شدید ارزی و ناپایداری فزاینده قیمتها سعی کرده ایم تا علاوه بر تامین و تولید المان ها و محصولات ترافیکی مورد نیاز، نسبت به استانداردسازی و ارتقای کیفی لوازم و تولیدات ترافیکی نیز اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهر صرفا محلی برای عبور و مرور نیست بلکه فرصتی برای دیدن زیبایی های محیطی و لذت بردن از این زیبایی هاست، اظهار کرد: باید با طراحی مناسب، نورپردازی دقیق و جانمآیی صحیح و در نهایت با برقراری ارتباط منطقی بین مدرنیته و سنت به نیازهای روحی شهروندان پاسخ دهیم.

معاون شهردار تهران با بیان این که اِلمان های شهری از نمادهای عمودی مانند برج میلاد گرفته تا نمادهای افقی مانند محورها و مسیرهای شهری در پاسخ گویی به نیازهای عاطفی شهروندان موثرند، تصریح کرد: در این میان خطوط و ایستگاه های مترو و بی آر تی، از جایگاه ویژه ای برخورداراند و به نمادهای پایتخت تبدیل شده اند.

وی از نوسازی ۵۶ ایستگاه فرسوده خط ۲ بی آر تی حد فاصل میدان آزادی تا پایانه خاوران تا پایان سال خبر داد و اضافه کرد: در برنامه ریزی های مدیریت شهری از جمله در حوزه حمل و نقل و ترافیک، جنوب شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تشکری هاشمی با تاکید بر لزوم نصب تجهیزات ترافیکی با کیفیت در شهر تاکید کرد: مهم ترین پیام بازدید امروز یادآوری این مهم بود که استانداردسازی محصولات و ارتقای کیفی تولیدات ترافیکی از بیشترین درجه اهمیت برخوردار است.

معاون شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: باید از تبدیل تهران به جنگلی از آهن جلوگیری به عمل آورده و به سمت شهری که شهروندان از قدم زدن و حرکت کردن در آن احساس آرامش کرده و از آراستگی و زیبایی آن لذت ببرند، حرکت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها