بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تاکسی‌های نارنجی مجاز به مسافرکشی در داخل شهر نیستند

کد خبر: 3256 Print This Post
۲۵ دی ۱۳۸۹ | ۰۹:۵۲
تاکسی‌های نارنجی مجاز به مسافرکشی در داخل شهر نیستند

جواد صباغان امروز اظهار داشت: مسافران به هیچ عنوان از خودروهای سواری یا خودروهای شخصی برای تردد و رفتن به مقصد استفاده نکنند و از سوار شدن به تاکسی‌های نارنجی که بالای خودرو تابلوی شرکت حمل و نقل نصب شده است، خودداری کنند زیرا تاکسی‌های نارنجی مجاز به مسافرکشی در داخل شهر نیستند.

وی ادامه داد: ما قرارمان با کمیته انضباطی این است که هر تاکسی نارنجی مربوط به شرکت‌های حمل و نقل، در صورت مسافرکشی در داخل شهر هم راننده و هم شرکتی که زیر نظر آن استباید پاسخگو باشند و تاکنون نیز برخوردهایی داشته‌ایم.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین اضافه کرد: در خصوص تاکسی‌های خطی نیز این تاکسی‌ها زیرنظر شرکت‌ها هستند، برای نمونه تاکسی خطی مسیر دروازه رشت به مینودر در واقع زیر نظر یک شرکت فعالیت دارد و ناظر آنها شرکت‌ها هستند و ما به این تاکسی‌ها نظارت عالیه داریم.

وی تأکید کرد: روی این تاکسی‌ها نیز نام شرکت درج شده است و این شرکت‌ها آدرس و تلفن دارند و شهروندان در صورت داشتن مشکلی در درجه نخست می‌توانند با این شرکت‌ها تماس حاصل کنند و برای نمونه عدم سوار کردن مسافر از سوی این تاکسی‌ها را می‌توانند اطلاع دهند.

صباغان با اشاره به استفاده از خودروهای آژانس برای سرویس مدارس تصریح کرد: بر اساس آماری که ما داریم، تعداد سرویس‌های مدارس ما زیاد نیستند و اینگونه نیست که در ساعت پیک بیشتر خودروهای تاکسی سرویس‌دهی به مدارس را داشته باشند.

وی اعلام کرد: کمتر از ۵۰۰ خودرو برای سرویس‌دهی به آموزش و پرورش داریم که بیشتر این خودروها نیز آژانسی هستند و خودروهای گردشی تاکنون برای سرویس مدرسه استفاده نشده است و اگر نیز استفاده شده باشد تعداد آن بسیار پایین است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین اعلام کرد: ولی ما سعی می‌کنیم که در سال آینده به هیچ عنوان از خودروهای گردشی برای سرویس مدرسه استفاده نکنیم که مشکل کمبود خودرو برای مسافران احساس نشود.

وی یادآور شد: ما در قزوین دارای ۵ هزار و ۷۶۷ دستگاه تاکسی و آژانس خطی هستیم که از این تعداد ۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه زیر نظارت آژانس کار می‌کنند و ۵۸ دستگاه نیز تاکسی بیسیم داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها