بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کنترل هوشمند حریم تهران از نیمه دوم سال ۹۰

کد خبر: 2819 Print This Post
۱۹ دی ۱۳۸۹ | ۰۸:۵۷
کنترل هوشمند حریم تهران از نیمه دوم سال ۹۰

www.BanaNews.irمدیر کل حریم شهرداری تهران از کنترل هوشمند حریم شهر از نیمه دوم سال ۹۰ خبرداد و گفت : مقدمات اجرا و پیاده کردن سیستم هوشمند کنترل محدوده حریم تهران آغاز شده و امیدواریم از نیمه دوم سال آینده این طرح عملیاتی شود.

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سید صباح الدین متقی با اشاره به اجرای کنترل هوشمند حرایم تهران در آینده‌ای نزدیک گفت: با انتخاب مشاور در این زمینه ، مقدمات اجرا و پیاده کردن سیستم هوشمند کنترل محدوده حریم تهران آغاز شده و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته امیدواریم از نیمه دوم سال ۱۳۹۰ این طرح و کنترل حریم تهران به صورت هوشمند و برمبنای اطلاعات به روز و آخرین عکس های هوایی عملیاتی شود.

وی با اشاره به مشخص شدن محدوده شهر تهران با استفاده از مارکرها گفت: بر اساس برنامه‌ریزی، مقرر شده است تا در محیط شهرتهران با طول بیش از ۱۰۰ کیلومتر ، ۹۰۰ مارکر نصب شود که تاکنون ۶۰۰ مارکر نصب شده و ۳۰۰ مارکر دیگر نیز برای نصب دردست برنامه است.

به گفته مدیر کل حریم شهر تهران، همه پروژه‌های عمرانی واقع در حریم تهران شفاف سازی شده و هم اکنون بیش از ۸۰ پروژه عمرانی با هماهنگی‌های صورت گرفته با استانداری تایید و درآستانه اجرا قراردارد.

متقی همچنین از تهیه بانک اطلاعات حریم خبر داد و گفت: هم‌اکنون این بانک اطلاعات در دست تهیه است که تا کنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم تا پایان سال ۹۰ تکمیل وبه بهره برداری برسد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش گروه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، برای صیانت از حرایم تهران به عنوان گنجینه‌های طبیعی پایتخت اظهار کرد: انجمن‌های غیردولتی درحیطه محیط زیست همچنین گروه‌های کوه‌پیمایی، گردشگری و حافظان محیط زیست، پتانسیل‌های بسیار خوبی برای کمک به حفظ و صیانت ازحریم تهران هستند، چرا که شهرداری تهران در اجرای کامل این طرح ها نیاز به مشارکت شهروندان دارد و براین مبنا برنامه‌هایی برای دعوت و سازماندهی این گروه ها برای کمک به اجرای این طرح دردست تهیه است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها