بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۲۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Sunday, 18 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احتمال احداث مونوریل در منطقه ۲۲ تهران

کد خبر: 26203 Print This Post
۲۴ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۹:۳۹
احتمال احداث مونوریل در منطقه ۲۲ تهران

http://www.bananews.irمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: اگر مطالعات تکمیلی طرح جامع ترافیک مشخص کند که سیستم تفریحی و سبک مونوریل برای منطقه ۲۲ تهران که قرار است به قطب گردشگری تهران تبدیل شود مناسب است مقاومتی برای اجرایی کردن آن نداریم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به این که طرح جامع ترافیک تهران براساس قانون بعد از پنج سال باید بارنگری شود گفت: بسیاری سیاستهای ما درخصوص معبرها ،پارکینگ، حمل و نقل غیر موتوری،ریلی باید مورد تجدید نظر قرار بگیرد. ممکن است در برخی موارد همان مصوبات قبلی دوباره تایید شود و در موضوعات دیگر اصلاحاتی انجام شود.

وی درادامه در پاسخ به این پرسش که امکان بازنگری در یک خط مونوریل پیش بینی شده در طرح جامع نیز وجود دارد گفت: مادر طرح جامع ترافیک خط مونوریل و یا یک خط ترن هوایی نداشته ایم. در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک مجموعا ۸ خط درون شهری مترو دیده شده است،۴ خط اکسپرس حومه ای و ۳ خط فیدر که می تواند این خطوط BRT،مونوریل و ترانوا باشد که این خطوط هم حتما مورد تجدید نظر قرار می گیرد به خصوص در منطقه ۲۲ که گسترش خوبی را در این منطقه شاهد بودیم و بسیاری از کاربریهای تفریحی و تجاری شهر به این سمت سوق پیدا کرده است مانند پروژه “هزار و یک شب”،”چهار باغ” و فروشگاه های زنجیره ای بزرگی که در آینده در این محدوده ساخته می شود .

معاون شهردار تهران ادامه داد: برای این محدوده نیاز به امکان حمل و نقلی خوب داریم که مطالعات به ما می گوید که این نیاز از چه جنسی باشد، آیا یک سیستم تفریحی و توریستی مثل مونوریل باشد و یا سیستم سبک جا به جایی مانند ال آر تی و یا تراموا و یا سیستم سنگین جا به جایی.

تشکری هاشمی در پاسخ به این پرسش که امکان دارد در منطقه ۲۲ که در حال تبدیل شدن به یک منطقه گردشگری است یک خط مونوریل تعریف شود گفت: مونوریل یک سیستم حمل و نقلی است که در فضاهای تفریحی و گردشگری و پارک ها مورد استفاده قرار می گیرد اگرنتیجه مطالعات این سیستم برای این منطقه مناسب تشخیص داده شود ما مقاومتی برای احداث آن نمی کنیم اما اگر این سیستم را مناسب ندیدیم حتما آن اجرا را نمی کنیم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها