بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۳۰ خرداد، ۱۳۹۷ | Wednesday, 20 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پیشرفت ۹۷ درصدی عملیات حفاری تونل صدر – نیایش

کد خبر: 26077 Print This Post
۲۲ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۸:۵۱
پیشرفت ۹۷ درصدی عملیات حفاری تونل صدر – نیایش

http://www.bananews.ir/معاون فنی عمرانی شهرداری تهران گفت: عملیات حفاری تونل صدر – نیایش پیشرفتی ۹۷ درصدی داشته و به زودی عملیات حفاری آن به پایان می رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مازیار حسینی در نشست خبری روز دوشنبه خود با بیان اینکه تونل نیایش بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: عملیات حفاری این پروژه ۹۶ درصد پیشرفت داشته است و بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ متر عملیات حفاری زیرزمینی داشته ایم.

وی با بیان اینکه رشد ۵۳ درصدی در طول یک سال اتفاق نادری برای مهندسین کشور محسوب می شود، گفت: تمامی حفاری این تونل در منطقه آبرفتی انجام شد که دارای دو تونل مجزا که این کار را برای ما بسیار سخت کرده بود زیرا تجهیز کارگاه ها در نقاط مختلفی است و مدیریت آن چندین برابر زمان می برد.

حسینی ادامه داد: طراحی تونل نیایش بر اساس آخرین استانداردهای اروپایی و در بحث راه و تأسیسات این تونل از دانش روز دنیا استفاده کرده ایم. همچنین دو گروه متخصص که ایرانی است در کنار پیمانکار خارجی این تکنولوژی را فرا گرفته اند که در پروژه های آینده مطمئنا مسلط تر از قبل این فعالیت را انجام می دهد.

معاون شهردار تهران از حفظ داشته ها و تعمیر و نگهداری پروژه های عمرانی شهر به عنوان برنامه های استقبال از بهار این معاونت نامبرد و گفت: تعمیر و نگهداری حلقه مفقوده فنی و عمران است. یک پل اگر از سال اول نگهداری نشود، عمرش به شدت کاهش پیدا می کند و لایحه ای برای ایجاد سازمان مهندسی نگهداری شهر تهران، تدوین شده است که به زودی به شورا ارائه می شود.

به گفته حسینی در سال ۹۰ هفتاد کیلومتر معارض تأسیساتی رفع شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها