بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، ۴ فروردین، ۱۳۹۷ | Saturday, 24 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پیاده‌روهای شهر تهران امنیت ندارد

کد خبر: 25508 Print This Post
۱۱ اسفند ۱۳۹۰ | ۰۸:۱۱
پیاده‌روهای شهر تهران امنیت ندارد

http://www.bananews.ir/عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: موضوع پیاده‌راه‌ها در شهرسازی امروز عنصری فراموش شده است و باید بیش از هر زمان به این مقوله توجه کنیم. در حال حاضر پیاده‌روهای تهران، امنیت ندارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد مسجدجامعی با انتقاد ورود بی‌رویه خودرو به شهر تهران و نیز روند حذف پیاده‌روها به نفع سواره‌روها، خاطر نشان کرد: روند نادیده گرفتن پیاده‌روها پیش از این و در دهه اخیر افزایش یافت و در واقع با غلبه زندگی ماشینی احساس شد که باید اولویت را به خودروها داد.

مسجدجامعی گفت: فضای کنونی شهر تهران، فضای تاریخی نیست بلکه تبدیل به فضای جاری شده است که در آن سیاست‌هایی از قبیل توجه به عرض خیابان‌ها، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها بیشتر از پیاده‌رو است. اکنون اعتبارات مدیریت شهری برای پیاده‌روها و مباحث فرهنگی و اجتماعی آن خیلی اندک و ناچیز است.

وی معتقد است: اگر به دنبال حاکم کردن فضای آرامش در محیطی از شهر هستیم باید ابتدا خودروها را در بخش‌ها و مناطقی از شهر حذف کنیم تا به فضای عمومی تبدیل و برای قدم زدن مناسب شود، حتی باید برای آن قهوه‌خانه، کافی شاپ و غیره‌ای طراحی کنیم تا شهروندان لذت آرامش و زندگی شهری را درک کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با انتقاد از افزایش ظرفیت‌های ترافیکی که تنها تشدیدکننده ترافیک است، گفت: به اعتقاد من توسعه پیاده‌روها و فضاهای عمومی به شهر آرامش می‌دهد و موجب می‌شود تا انسان‌ها به همدیگر نزدیک شوند.

مسجدجامعی افزود: به اعتقاد من باید نگاه به شهر، نگاهی انسان‌گرا با ظرفیت‌های انسانی باشد. یعنی اولویت در ابتدا برای انسان باشد تا خودرو. اگر به دنبال حاکم کردن آرامش در شهر هستیم، نقطه آغاز توجه به پیاده‌روها است تا شهر ابعاد انسانی پیدا کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها