بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۲۹ خرداد، ۱۳۹۷ | Tuesday, 19 June , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اتوبوس‌های از رده خارج به سیستم حمل و نقل شهری بازگردد

کد خبر: 220 Print This Post
۰۶ آذر ۱۳۸۹ | ۱۲:۵۴
اتوبوس‌های از رده خارج به سیستم حمل و نقل شهری بازگردد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: استفاده از ظرفیت‌های موجود در هدفمندسازی یارانه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا اتوبوس‌های از رده خارج باید به سیستم حمل و نقل شهری بازگردد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، احمدعلیرضا بیگی ظهر امروز در همایش یکروزه شهرداران آذربایجان شرقی و غربی در تبریز بر ضرورت همراهی شهرداران با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تأکید کرد.

*پایین بودن بهره‌وری در کشور قابل قبول نیست

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: پایین بودن بهره‌وری در کشور قابل قبول نیست و باید الگوی مصرف جدیدی برای مردم تعریف شود تا از بهره‌وری بیشتر برخوردار باشیم و شکوفایی اقتصادی حاصل شود.

بیگی اظهار داشت: قانون نحوه هزینه‌کرد مبالغ هدفمند کردن یارانه‌ها را مشخص کرده است و ۵۰ درصد این درآمد به صورت مستقیم به خود مردم باز خواهد گشت و در حقیقت دولت به دنبال کسب درآمد برای خود نیست.

وی تأکید کرد: ارزش افزوده با اجرای این طرح در کشور‌ ایجاد شده‌ و خوراک کارخانجات بزرگ کشور از جمله صنایع پتروشیمی از طریق منابع داخلی تأمین خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف و ارتقای بهره‌وری در طرح هدفمند کردن یارانه‌ها مورد توجه است.

بیگی با اشاره به نقش مهم شهرداران در همراهی مردم گفت: باید با مردم در مورد اهمیت این طرح گفت‌وگو شود و در این راستا شهرداران نقشی مهم دارند.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر استفاده از امکانات موجود اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های موجود در هدفمند کردن یارانه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: نباید بر افزایش تعداد وسایل حمل و نقل عمومی تأکید کرد بلکه برای افزایش ظرفیت حمل و نقل درون شهری اتوبوس‌های از رده خارج شده باید بازسازی شده و به سیستم حمل و نقل شهری بازگردد.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: باید در زمینه حمل و نقل عمومی فرهنگ‌سازی صورت گیرد و به سمت استفاده از وسایل نقلیه عمومی و نیز دوچرخه و موتورسیکلت حرکت کرد.

بیگی اضافه کرد: روز بدون خودرو در شهرها باید مورد توجه شهرداران قرار گیرد و در راستای روز پاک و عدم استفاده مسئولان از خودرو‌ها در روز مشخص برنامه‌ریزی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها