بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جدول افزایش کرایه حمل و نقل عمومی منتشر شد

کد خبر: 1478 Print This Post
۳۰ آذر ۱۳۸۹ | ۱۳:۰۱
جدول افزایش کرایه حمل و نقل عمومی منتشر شد

www.BanaNews.irجزئیات افزایش کرایه حمل و نقل عمومی شامل تاکسی‌ها، اتوبوسهای برون شهری، کامیونها و کشنده‌های بار را منتشر کرد، همچنین براساس جدیدترین مصوبه، قیمت بلیت مترو، قطار، هواپیما و اتوبوسهای دورن شهری بدون تغییر خواهد بود.

در جلسه ویژه شب گذشته ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت که با حضور مقامات ارشد اجرایی کشور برگزار شد، کرایه جدید حمل و نقل عمومی تصویب شد.

در این جلسه افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تهران مصوب شد. علاوه بر این، براساس این مصوبه، قیمت کرایه تاکسی در شهرهای بزرگ ۱۶ درصد و در شهرهای کوچک ۱۸ درصد افزایش خواهد داشت.

تغییرات قیمتی حمل و نقل عمومی نوع وسیله حمل و نقل میزان افزایش

کرایه تاکسی در تهران ۱۵ درصد

کرایه تاکسی در شهرهای بزرگ ۱۶ درصد

کرایه تاکسی در شهرهای کوچک ۱۸ درصد

کرایه اتوبوسهای درون شهری بدون تغییر

بلیت مترو بدون تغییر

کرایه کامیونها و کشنده‌های بار ۱۵ درصد

قیمت بلیت اتوبوس عادی ۳۰ درصد

قیمت بلیت اتوبوسهای ویژه ۲۰ ۲۰ درصد

قیمت بلیت اتوبوسهای فوق العاده ۱۵ درصد

قیمت بلیت قطار فعلا بدون تغییر

قیمت بلیت هواپیما فعلا بدون تغییر

بر اساس مصوبه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، استاندار تهران در روزهای آینده افزایش رسمی قیمت کرایه تاکسی در تهران را ابلاغ می‌کند، ضمن اینکه بر اساس این مصوبه، اتوبوسهای درون شهری و مترو افزایش قیمت نخواهد داشت. همچنین افزایش قیمت حمل بار از سوی کامیونها و کشنده های بار نیز ۱۵ درصد خواهد بود.

در همین حال، مقرر شده است قیمت بلیت اتوبوس عادی ۳۰ درصد، اتوبوسهای ویژه ۲۰ درصد و اتوبوسهای فوق العاده ۱۵ درصد افزایش یابد. البته قیمت بلیت قطار و هواپیما فعلا تغییری نخواهند داشت.

خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد که درصد افزایش مجاز برای افزایش قیمت در حوزه حمل و نقل درون شهری و برون شهری بار و مسافر در تمامی استانهای کشور از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مشخص شده و از طریق استانداریها در هر استان اعلام خواهد شد.

 

این افزایشها از سوی برخی استانداران اعلام شده است که بر این اساس، استانهای آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در اعلام افزایش قیمت کرایه ها، پیشگام هستند و از امروز، این کرایه ها را اعلام رسمی کرده اند.

 

منبع:مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها