بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سازمان قطارشهری مسائل پیرامون متروی اصفهان را بپذیرد

کد خبر: 10993 Print This Post
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۱۰:۰۶
سازمان قطارشهری مسائل پیرامون متروی اصفهان را بپذیرد

www.BanaNews.irعضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال گفت:‌ سازمان قطارشهری باید مسئولیت خطرهای احتمالی پیرامون آثار تاریخی را بپذیرد و تاوان اشتباهات خود در خصوص متروی اصفهان را بدهد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا اسپهبد در نخستین میزگرد بررسی مترو و ابعاد گسترده آن که در دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: مترو در بسیاری از شهرهای تاریخی دنیا ساخته شده است و وجود مترو در شهر تاریخی اصفهان موضوع دور از ذهنی نیست.

وی افزود: ‌یکی از محاسن مترو، نجات جان مردم در زمان جنگ است،‌ همانگونه که در زمان جنگ جهانی دوم مترو در حفظ جان مردم لندن بسیار تاثیر گذار بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال اضافه کرد:‌ در شهرهای تاریخی همچون پاریس و فلورانس نیز همچون اصفهان مقاومت‌ها و مخالفت‌هایی از سوی مردم و میراث دوستان شده بود و شهرداران این شهرها برای احداث مترو نظر همه شهروندان را جلب کردند.

وی ادامه داد: در اصفهان نیز به دلیل وجود بافت‌های تاریخی بی‌نظیر باید نظر مردم در نظر گرفته می‌شد و مترو به هیچ وجه نباید از زیر چهار باغ عبور می‌کرد.

اسپهبد تصریح کرد: ‌باید در ادامه خطوط متروی اصفهان تجدید نظر شود و اگر این مصوبه‌های شورای عالی ترافیک در ارتباط با متروی اصفهان به همان طریق قبل ادامه پیدا کند شاهد حاشیه‌های بیشتری پیرامون مترو خواهیم بود.

وی اضافه کرد: سازمان قطارشهری باید مسئولیت خطرهای احتمالی پیرامون آثار تاریخی را بپذیرد و تاوان اشتباهات خود در خصوص متروی اصفهان را بدهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال ادامه داد: ‌استفاده از مهندسان زمین شناسی و ژئوتکنیک و بروز کردن سایت سازمان قطار شهری در ارتباط با پرونده مترو به عنوان نمونه مطالعاتی برای دانشجویان این رشته‌ها کاربرد دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها