بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تخصیص ۴ میلیارد دلار فاینانس برای توسعه متروی کشور

کد خبر: 10790 Print This Post
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۷
تخصیص ۴ میلیارد دلار فاینانس برای توسعه متروی کشور

www.BanaNews.irمعاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به اینکه تقویت مترو در کلان‌شهرها از اولویت‌های معاونت عمرانی است، گفت: ۴میلیارد دلار فاینانس برای توسعه مترو کشور اختصاص یافت که ۲ میلیارد دلار آن مربوط به متروی شهر تهران است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمیدرضا ارشادمنش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره عدم واگذاری ۳ هزار دستگاه اتوبوس به شهرهای کشور، اظهار داشت: قرار بود در سال گذشته ۳ هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور افزوده شود که به دلایل مختلف بخشی از این اتوبوس‌ها واگذار نشد.

وی در ادامه افزود: براساس اعتباراتی که تخصیص داده می‌شد کارخانجات برای واگذاری اتوبوس‌ها به وزارت کشور اعلام آمادگی می‌کردند که به دلیل اجرای قانون هدفمند سازی یارانه پرداخت تعهدات مالی برای دریافت اتوبوس‌‌ها به فروردین سال جاری موکول شد.

ارشادمنش بیان داشت: امید است با پرداخت اعتبارات به کارخانجات این عقب ماندگی برای دریافت اتوبوس‌ها و واگذاری آنها به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور جبران شود.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت:‌از ۳ هزار دستگاه اتوبوسی که قرار بود در سال گذشته به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور افزوده شود هزار و ۱۰۰ دستگاه ان واگذار شده است که از این تعداد ۴۵۰ دستگاه اتوبوس به شهر تهران اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه تقویت مترو در کلان‌شهرها از اولویت‌های معاونت عمرانی است بیان داشت: اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها به غیر از کلان‌شهرها اختصاص خواهند یافت.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته یک هزار دستگاه مینی‌بوس نیز به غیر کلان‌شهرهای کشور اختصاص یافت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها