بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

احداث خط جدید اتوبوسهای تندرو در بزرگراه اشرفی اصفهانی

کد خبر: 10383 Print This Post
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۹:۰۲
احداث خط جدید اتوبوسهای تندرو در بزرگراه اشرفی اصفهانی

www.BanaNews.irمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از احداث خط ۱۰ اتوبوسهای تندور در مسیر بزرگراه اشرفی اصفهانی و ادامه مسیر خط ۴ این سامانه از میدان جمهوری اسلامی تا ترمینال جنوب خبر داد و گفت: شهروندان امسال شاهد بهره برداری از مسیرهای جدید اتوبوسهای تندرو در تهران خواهند بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جعفر تشکری هاشمی در مورد مسیر و ویژگیهای خطوط جدید اتوبوسهای BRT گفت: خط ۴ اتوبوسهای تندرو که از پارک وی آغاز شده و پس از عبور از بزرگراه چمران به میدان جمهوری رسیده است ، مسیر خود را به سمت جنوب دامه خواهد داد و با عبور از میدان ۹ دی، پل جوادیه، دشت آزادگان، میدان بهمن و بزرگراه بعثت در نهایت به ترمینال جنوب خواهد رسید.

وی همچنین در مورد خط جدید BRT در مسیر بزرگراه اشرفی اصفهانی گفت: خط ۱۰ سامانه اتوبوس های تندرو نیز از مقابل دانشکده علوم تحقیقات دانشگاه آزاد در سیمون بولیوار آغاز می شود و با عبور از میدان پونک ومیدان صادقیه تا میدان آزادی ادامه مسیر خواهد داد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: طول این خط حدود ۵/۱۰ کیلومتر است و مجموعا در این مسیر ۱۵ ایستگاه برای توقف اتوبوس ها احداث می شود.

وی تصریح کرد: به دلیل اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح بزرگراه شیخ فضل الله نوری با بزرگراه محمد علی جناح از میدان صادقیه تا میدان آزادی در حال حاضر برای جداسازی مسیر تردد اتوبوسها محدودیتهایی وجود دارد، به همین دلیل تا پایان عملیات عمرانی این پروژه، اتوبوسها از میدان صادقیه تا میدان آزادی با بار ترافیک ادامه مسیر می دهند اما پس از اتمام پروژه این بخش از مسیر تردد اتوبوسها هم جداسازی می شود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه اکنون مسئله اصلی برای توسعه خطوط اتوبوسهای تندرو، تامین اتوبوسهای دوکابین با کیفیت است گفت: خوشبختانه قرار داد خرید ۷۰۰ اتوبوس دوکابین با ۱۰۰ درصد پول شهرداری منعقد شده است که سری اول این اتوبوسها یعنی ۲۵ دستگاه اتوبوس وارد تهران شده و به زودی در خطوط به کارگیری خواهند شد.

تشکری هاشمی خاطر نشان کرد: یک خط در شبکه خطوط اتوبوسهای BRT در دست مطالعه قرار دارد که امیدواریم تا پایان سال زمینه آغاز عملیات اجرایی احداث این خط نیز فراهم شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها