بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Sunday, 20 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

هشدار به حضور ناوهای بیگانه در خلیج‌فارس

کد خبر: 9912 Print This Post
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۰۷:۲۶
هشدار به حضور ناوهای بیگانه در خلیج‌فارس

www.BanaNews.irفرمانده نیروی دریایی ارتش: شناورها و زیردریایی‌های جدید در راهند

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) امیر دریادار سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش با هشدار به ناوهای بیگانه در خلیج‌فارس گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران کاملا منطقه را رصد می‌کند و همانند عقاب بالای سر شناورهای بیگانه است که نزدیک ما نشوند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین با اشاره به اقتدار این نیرو در منطقه خبر داد که طی روزهای اخیر یک ناو به علت اشتباهی که در سیستم راداری آن به وجود آمده بود، در جنوب جاسک به آب‌های ما نزدیک شده بود که بلافاصله با تذکری که دادیم و متوجه شد که وارد آبهای ما شده است فوری منطقه را ترک کرد. وی در گفت‌وگو با «ایرنا»، با تاکید بر این نکته که حضور ایران در دریاها «راهبردی» است؛ تصریح کرد که این حضور مقتدرانه در گستره آبهای آزاد، استمرار خواهد یافت. وی در ابتدای این گفت‌وگو تاکید کرد: «تفکر و دکترین حاکم بر سامانه‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک سیاست دفاعی است». امیر دریادار سیاری گفت: نیروی دریایی ارتش برای نشان دادن اقتدار خود و دفاع از منابع و منافع کشور می‌خواهد در دریاها حضوری فعال و راهبردی داشته باشد. وی افزود: امروز استکبار جهانی در اقصی نقاط جهان به واسطه نیروی دریایی و با استفاده از این نیرو حضور یافته که این سیاست‌، سیاستی تعرضی است زیرا آنها به دنبال منافع نامشروع خود در دریاهای آزاد جهان هستند و بر این اساس با تهدید از طریق دریا به نقاط مختلف جهان از جمله عراق و افغانستان حمله کرده‌اند. وی اظهار کرد: اگر فرمانده معظم کل قوا حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در دریاها می‌خواهند، این حضور برای حفظ مرزهای آبی کشور و منابع و منافعمان در دریاها است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها