بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۲ اسفند، ۱۳۹۶ | Wednesday, 21 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۶۰ درصد حمل و نقل دریایی کشور در بندر شهید رجایی انجام می‌شود

کد خبر: 9423 Print This Post
۳۰ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۵:۵۶
۶۰ درصد حمل و نقل دریایی کشور در بندر شهید رجایی انجام می‌شود

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: ۶۰ درصد حمل و نقل دریایی کشور مربوط به بندر شهید رجایی است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) قائم مقام وزارت راه و ترابری، معاون وزیر راه و ترابری و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و استاندار هرمزگان به اتفاق اعضای کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی از بندر شهید رجایی بازدید کردند.

سیدعطاالله صدر مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شد با اشاره به جایگاه بندر شهید رجایی در منطقه گفت: طی سال گذشته، بیش از ۱۴۰ میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شد که از این میزان ۶۰ درصد در بندر شهید رجایی انجام پذیرفته است.

وی ظرفیت بنادر کشور را ۱۶۰ میلیون تن عنوان کرد و گفت: عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور علی‌رغم تحریم‌هایی که از سوی دشمنان اعمال شده، با رشد چشمگیر ۴۶ درصدی روبه رو بوده است که نشان از بی اثر بودن تحریم‌ها دارد.

صدر از تلاش و حمایت جدی دولت در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به بندر هاب “HUB” منطقه خبر داد و افزود: پس از بازدید اعضای کارگروه حمل و نقل کشور در فروردین گذشته و مصوبات این کارگروه، طرح‌ها و اقدامات بسیار خوبی در راستای تبدیل این بندر به بندر هاب “HUB” آغاز شد که خوشبختانه آثار مثبتی را در برداشته است.

وی به جایگاه حمل و نقل دریایی در کشور اشاره کرد و ابراز داشت: بیش از ۹۳ درصد از صادرات، واردات و ترانزیت صورت گرفته در کشور از طریق دریا انجام می‌شود که نشان از وابستگی اقتصاد کشور به این بخش است.

به گزارش بنانیوز به نقل از آریا، صدر به عملیات سوخت رسانی انجام شده در بنادر کشور اشاره کرد و ابراز داشت: در سال گذشته ۲٫۵ میلیون تن عملیات در بخش سوخت رسانی به کشتی‌ها در کشور انجام گرفت که بخش عمده ای آن از طریق بندر شهید رجایی انجام پذیرفته است.

وی سهم ایران از این صنعت را در منطقه ۲۵ درصد عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی و جهت‌گیری برای دست‌یابی به سهم و جایگاه شایسته ایران در منطقه صورت پذیرفته است که بر همین اساس پروژه‌های بسیاری در کشور در دست انجام است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها