بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۳ فروردین، ۱۳۹۷ | Friday, 23 March , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جذب۵۷۰ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی برای توسعه پسکرانه‌های بنادر

کد خبر: 9171 Print This Post
۲۷ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۸:۳۴
جذب۵۷۰ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی برای توسعه پسکرانه‌های بنادر

www.BanaNews.irمدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: سال گذشته موفق شدیم۵۷۰ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی را برای توسعه پسکرانه‌های بنادر جذب کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید اسدالله صدر افزود: درحال حاضر۴۰۰۰ میلیارد تومان پروژه هایی که شامل منابع دولتی در دست اجرا می باشد و همچنین پروژه هایی که بامشارکت بخش خصوصی در دست اجراست در بنادر درحال اجراست.

وی ادامه داد: از این منابع توانستیم۳۰۰ میلیارد تومان از منابع سازمان بنادر و دریانوردی به توسعه بنادر کشور اختصاص دهیم.

صدر با بیان اینکه با مشارکت بخش خصوصی می توانیم توسعه بیشتری در بنادر داشته باشیم، اظهار کرد: در حال حاضر رتبه پنجم را در منطقه داریم که باید آن را ارتقا داده و سهم خودمان را در بازار حمل و نقل منطقه‌ای افزایش دهیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات بسیار مؤثری که درسال گذشته انجام شد، تغییر مسیر ترانسشیپ کالا از بنادر جنوبی شهید رجایی و بندر امام خمینی (ره) بود.

وی اضافه کرد: دولت در سال گذشته تصمیم گرفت که در سود بازرگانی کالاهایی که از بنادر بزرگ کشور مثل بندر شهید رجایی، بندر امام خمینی(ره) و سایر بنادر بزرگ کشور صورت می‌گیرد تخفیف قائل شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور بیان کرد: طرح توسعه ای که در بندر شهید رجایی برای ارتقاء ظرفیت کانتینری و فاز دوم صورت می گیرد، ظرفیت کانتینری این بندر را به ۶ میلیون TEU می رساند.

وی ضمن اشاره به قابلیت های جدیدی که می تواند ایجاد شود، اظهار کرد: برای اینکه جذب داخلی بیشتری داشته باشیم باید ترانسشیپ منت و ترانزیت را توسعه دهیم که در این زمینه خوشبختانه تصمیمات مؤثری گرفته شده که با توسعه بازرگانی و فعالیت هایی مثل گشایش اعتبار یا ایجاد بازار کار در منطقه و ایجاد ظرفیت های جدیدی در منطقه ویژه شهید رجایی فرصت های خوبی ایجاد می کند.

سال گذشته توانستیم بنادر مسافری را توسعه ببخشیم

صدر در پایان گفت: امسال در نوروز حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سفر دریایی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین مسافرت دریایی داشته ایم و در آینده نزدیک امیدواریم رشد بهتری را شاهد باشیم با ظرفیت های جدیدی که درنظر داریم به ۷ میلیون مسافر در سال افزایش دهیم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها