بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، ۷ اسفند، ۱۳۹۶ | Monday, 26 February , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

تخلیه و بارگیری ۳۵ میلیون تن کالا در بندر امام خمینی(ره)

کد خبر: 8885 Print This Post
۲۳ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۹:۱۱
تخلیه و بارگیری ۳۵ میلیون تن کالا در بندر امام خمینی(ره)

www.BanaNews.irمعاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان گفت: در سال گذشته ۳۵ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۵۳۶ تن کالا در بندر امام خمینی(ره) تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام علیرضا خجسته اظهار داشت: در سال گذشته با ورود یک هزار و ۴۲۷ فروند کشتی تجاری و نفتکش به بندر امام خمینی(ره) میزان ۳۵ میلیون و ۸۸۹ هزار تن انواع کالاهای نفتی و تجاری با ۱۰ درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن در این بندر تخلیه و بارگیری شده است.

وی در ادامه گفت: از این میزان کالا، ۲۴ میلیون و ۶۴۱هزار تن کالای تجاری بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن ۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان خاطرنشان کرد: در همین راستا ۱۴ میلیون و ۸۷۲ هزارتن مربوط به تخلیه کالا و ۹ میلیون و ۷۶۸ هزار تن نیز مربوط به بارگیری کالا بوده است.

وی با اشاره به افزایش تخلیه و بارگیری نفتی در بندر امام افزود: تخلیه و بارگیری نفتی با ۲۳ درصد رشد نسبت به سال ۸۸ به ۱۱ میلیون و ۲۴۸ هزار تن رسید که ۱۰ میلیون و ۶۲۸ هزار تن آن به بارگیری نفتی و ۶۲۰ هزار و ۲۵۲ تن آن به تخلیه نفتی اختصاص دارد.

خجسته عمده کالاهای غیر نفتی تخلیه شده در بندر امام را غلات از جمله گندم، ذرت، سویا، جو، آهن آلات، شکر، مواد شیمیایی و خاک معدنی عنوان کرد و اظهار داشت: کالاهای تجاری که در این بندر بارگیری شده است شامل مواد شیمیایی، آهن آلات، خاک معدنی، سنگ آهن، گوگرد و کالاهای کانتینری است.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته مقدار ۱۰ میلیون و ۲۸۰ هزار تن کالا توسط ۴۹۸ هزار و ۹۸۲ دستگاه کامیون و ۷۹۹ هزار و ۵۶۹ تن کالا توسط ۱۴هزار و ۳۶۱ دستگاه واگن به اقصی نقاط کشور حمل شده است.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان اضافه کرد: رونق اقتصادی منطقه و افزایش فعالیت‌های تجاری از مهم‌ترین اهدافی است که در سال جاری دنبال می‌شود.

بندر امام خمینی ضمن دارا بودن بالاترین رکورد تخلیه و بارگیری در بین بنادر کشور سالانه بیش از ۴۰ درصد صادرات و واردات کالا را بر عهده دارد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها