بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

گام اول تجهیز بنادر به واحدهای پروازی برداشته شد

کد خبر: 67 Print This Post
۰۱ آذر ۱۳۸۹ | ۰۹:۴۲
سازمان بنادر و دریانوردی قرارداد بکارگیری بالگردهای جستجو و نجات و پایش آلودگی های محیط زیست دریایی را امضا کرد.

به گزارش سرویس اقتصادی آریا، “سعید ایزدیان” معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد این قرارداد گفت: تعداد این بالگردها سه فروند است که دو فروند آن در جنوب کشور و یک فروند در شمال مستقر خواهد شد.
وی در خصوص محل استقرار این بالگردها اظهار داشت: یک فروند از این بالگردها در بوشهر مستقر می شود و مناطق شمالی خلیج فارس از بندر امام خمینی تا عرض جغرافیایی جزیره لاوان را پوشش می دهد، یک فروند دیگر نیز در بندرعباس مستقر و عرض جغرافیایی جزیره لاوان تا عرض جغرافیایی خلیج گواتر را پوشش خواهدداد.
ایزدیان ادامه داد :سومین فروند نیز در رشت مستقر می شود که کل سواحل شمال را پوششمی دهد.
وی ارزش این قرارداد را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرد و درخصوص کاربری این بالگردها گفت: این بالگردها از قابلیتهای خوبی به ویژه برای پرواز در شرایط جوی خاص به منظور انجام عملیات جستجو و نجات برخوردار هستند.
عضو هیات عامل سازمان بنادرودریانوردی افزود: از این بالگردها علاوه بر عملیات جستجو و نجات دریایی در گشتهای هوایی پایش و مقابله با آلودگیهای زیست محیطی، گشتهای دائمی و همچنین به منظور گشت و نظارت بر ساخت و سازهای ساحل و شناسایی ساختهای غیر مجاز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
ایزدیان ضمن اشاره به گستردگی آبهای تحت پوشش و ضرورت کنترل محیط زیست دریایی و عملیات جستجو و نجات گفت :علاوه بر نیاز داخلی، با توجه به تعهد ایران به کنوانسیونهای بین المللی دریایی نظیر OPRC و MARPOL این یک وظیفه بین المللی برای کشور است.
ایزدیان گفت:انعقاد این قرارداد فاز اول از تجهیز بنادر به واحدهای پروازی است و این توانمندی در آینده ارتقاء خواهد یافت.
قرارداد بکارگیری بالگردهای جستجو و نجات و پایش آلودگی های محیط زیست دریایی بین سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت سرویس های حمل و نقل سهند عصر امروز به امضا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها