بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، ۴ خرداد، ۱۳۹۷ | Friday, 25 May , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سفارش ساخت چهار کشتی جدید توسط کشتیرانی ایران و هند

کد خبر: 5265 Print This Post
۲۱ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۶:۵۲
سفارش ساخت چهار کشتی جدید توسط کشتیرانی ایران و هند

www.BanaNews.irکشتیرانی ایران و هند در کنار ناوگان کنونی نفتکش و فله بر خود ، به منظور ارائه خدمات فراساحلی اقدام به سفارش ساخت شناورهای مخصوص خدمات فراساحلی کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی، جمشید خلیلی مدیر عامل کشتیرانی ایران و هند با بیان اینکه این خدمات فعالیت جدیدی در عملیات سنتی این شرکت تلقی شده و بازار جدیدی را می گشاید گفت: این کشتی ها به منظور ارائه خدمات فراساحلی به حدود یکصد حلقه چاه نفت و گاز در خلیج فارس سفارش داده شده است.مراحل ساخت این کشتی ها از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولین فروند از این شناورها پس از ۱۶ ماه از شروع ساخت تحویل این شرکت می شود اظهار داشت : با ورود این کشتی ها به ناوگان کشتیرانی ایران و هند تعداد کشتی های این شرکت به ۱۲ فروند خواهد رسید.

مدیر عامل کشتیرانی ایران و هند ظرفیت هریک از این کشتی ها را ۱۴۰۰ تن (DWT) اعلام کرد و افزود : هریک از این کشتی ها ۶۰ متر طول ، ۱۶ متر عرض ، ۵٫۴ متر آبخور و توانایی حمل ۶۰۰ تن بار را بر روی عرشه دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشتیرانی ایران و هند فاقد این نوع از کشتی ها در ناوگان خود است، افزود : این کشتی ها مخصوص ارائه کلیه خدمات مورد نیاز فعالیت چاه های مذکور طراحی شده و قابلیت حمل و تدارک آب ، سوخت ، لوله های چاه های نفت و گاز ، گل حفاری ، سیمان ، قطعات یدکی و .. سایر نیازمندیهای پرسنل مستقر بر روی سکوهای نفتی را داراست و در طبقه بندی کشتیهای تخصصی قرار می گیرد.

مدیر عامل کشتیرانی ایران و هند در خصوص تاثیر تحریم ها بر روند فعالیت این شرکت یادآور شد : علی رغم اعمال تحریم های اخیر اتحادیه اروپا و آمریکا علیه شرکت های کشتیرانی، همچنان این شرکت ها به فعالیت خود کما فی السابق ادامه می دهند.

مهندس خلیلی ادامه داد : خوشبختانه روابط این شرکت با شرکت کشتیرانی دولتی هند که ۴۹ درصد سهام این شرکت را داراست مطلوب است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها