بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، ۳ بهمن، ۱۳۹۶ | Tuesday, 23 January , 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عملیات پاکسازی ساحل منطقه دیلم ادامه دارد

کد خبر: 4914 Print This Post
۱۸ بهمن ۱۳۸۹ | ۰۸:۳۰
عملیات پاکسازی ساحل منطقه دیلم ادامه دارد

www.BanaNews.irتهران- معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: عملیات پاکسازی منطقه آلوده شده به نفت در ساحل دیلم با همکاری ارگان‌های محلی در حال انجام است و تاکنون حوضچه بندر دیلم پاکسازی شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)’سعید ایزدیان’ روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در خصوص علت بروز این‌آلودگی گفت: ۱۳ بهمن ماه جاری نفت نشت کرده از خطوط انتقال نفت درحد فاصل ۲۵ کیلومتری بندر دیلم با آب رودخانه‌های فصلی و دره‌ها این آلودگی به سمت دریا سرازیر شد.

وی افزود:۱۲ کیلومتر از حاشیه ساحل آلوده شد که به دلیل عمق کم ساحل و طوفانی بودن دریا عملیات پاکسازی را با مشکلاتی مواجه کرده بود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه طوفانی بودن دریا باعث انتقال این مواد تا عمق هشت کیلومتری ساحل شد، افزود: این طوفان بلافاصله مواد نفتی را به یک کیلومتری ساحل برگرداند و با توجه به اینکه شناورها درعمق کم ساحل با مشکل مواجه هستند همین امر کار پاکسازی را با مشکل مواجه کرد.

وی با بیان اینکه نمی توان زمان دقیق رفع کامل آلودگی را مشخص کرد،همچنین گفت: ظرف دو سه روز آینده میزان آلودگی به حداقل ممکن می رسد.

ایزدیان ادامه داد: با توجه به بارندگی شدید و طوفانی بودن دریا شناورهایی که شب اول به محل اعزام شدند ،نتوانستند عملیات پاکسازی را شروع کنند وازفردای آن روز پاکسازی مناطق آلوده آغازشد.

وی ادامه داد: در اولین فرصت طرح اجرایی عملیات مهار آلودگی و جمع آوری مواد نفتی تهیه و تیمی از کارشناسان برای ارزیابی و میزات آلودگی و استقرار تجهیزات به منطقه اعزام شدند.

ایزدیان با اشاره به اقدامات انجام شده در پاکسازی مناطق آلوده گفت:به محض وقوع این اتفاق شناورهایی از بنادر امام خمینی و بوشهر به محل اعزام شدند ازسوی دیگر شرکت نفت فلات قاره خارک و بهرگان هم تجهیزات و شناورهای خود را در محل مستقر کرد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: یدک کش شهید دادمان با حدود پنج تن جاذب مواد نفتی (او.اس.پی)،یک فروند شناوربویه گذار از سوی سازمان بنادر و دو فروند یدک کش با هشت تن جاذب مواد نفتی (او.اس.پی) و یک فروند یدک کش باچ به منظور دپوی مواد نفتی ،از سوی شرکت نفت فلات قاره به همراه اسکینرها و تجهیزات جانبی از شرکت نفت فلات قاره به محل اعزام شدند.

وی افزود:همزمان با پایش هوایی منطقه ،تیم ویژه ای هم برای پاکسازی منطقه ساحلی به منطقه اعزام شد که کار پاکسازی را انجام می دهد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی نمایشگاه صنعت ساختمان انجمن بتن ایران انجمن تونل ایران انجمن مهندسی زلزله ایران انجمن مهندسی عمران ایران برنامه معماری سفید شبکه آموزش بنیاد معماری انقلاب اسلامی انتشار اخبار صنعت ساختمان جشنواره ملی معماری ایران سازمان غیر دولتی جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران ژورنالها و محلات علمی مهندسی عمران مسابقات سازه ماکارونی سازمان نظام مهندسی هم اندیشی ملی معماری اسلامی
برچسب‌ها